آزاد راه قزوین-رشت بزودی تکمیل و بهره برداری می شود

دکتر اسدالله عباسی در جریان بازدید از روند اجرای پروژه آزادراه رشت – قزوین (حدفاصل منجیل- رودبار) در گفت و گو با خبرنگاران گفت: این پروژه درحال حاضر، مراحل نهایی نصب روشنایی و ایمنی راهها را طی می‌کند و بزودی در سفر پر خیر و برکت رئیس محترم جمهور به گیلان افتتاح و به بهره‌برداری می رسد.

وی اعتبار هزینه شده برای این پروژه را ۲۰ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: هشت کیلومتر از پروژه آزادراه رشت قزوین باقیمانده بود که با اهتمام ویژه دولت مردمی و انقلابی سیزدهم، تلاشهای شبانه روزی دستگاه ها و نهادهای ذیربط در حال تکمیل است.

دکترعباسی با اشاره به گردشگرپذیربودن گیلان و حضور مسافران در طول سال و مناسبت‌های مختلف در این خطه اظهار کرد: اتمام این پروژه تردد به گیلان را سهل تر و راحت تر می کند و عیدی دولت سیزدهم به مردم این سامان و میهمانان استان ولایتمدار گیلان است.

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت آزاد راه قزوین، رشت در کاهش بار ترافیکی منطقه و نقش آن در توسعه گیلان این پروژه مهم را با نگاه حمایتی ملی تکمیل می کنیم.

در این بازدید معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط استان و ستادی استانداری و فرماندار شهرستان رودبار، نماینده عالی دولت در استان را همراهی کردند.

آزادراه رشت – قزوین به طول کلی ۱۳۷.۴ کیلومتر از مهمترین راه های کشور و بخشی از کریدور بین المللی شمال – جنوب است که به عنوان کوتاه ترین، ارزان ترین و مناسب ترین مسیر حمل کالا بین دو قاره آسیا و اروپا محسوب می شود.

این پروژه در راستای پاسخ به مطالبات چندین ساله مردمی در خصوص بهره‌برداری از فاز نهایی آزادراه قزوین- رشت حد فاصل منجیل تا رودبار، مورد اهتمام ویژه و وعده های صادق دولت مردمی و انقلابی سیزدهم و به تبع آن پیگیری های مداوم و جدی استاندار گیلان بوده که به فضل الهی بزودی با بهره برداری از آن شاهد فضای جدیدی در رشد و توسعه استان گیلان خواهم بود.

عملیات اجرایی این پروژه، مشتمل بر ۶ دستگاه پل بزرگ جمعاً به طول ۱۵۷۶ متر، شامل اجرای ۳۱۴ عدد شمع بتنی و چهار دستگاه تونل جمعاً به طول ۲۸۷۶ متر است که لاینینگ و روسازی بتنی دو دستگاه از تونل‌های قطعه ابتدایی به طول ۹۲۷ متر و لاینینگ یک دستگاه تونل قطعه دوم به طول ۸۰۳ متر تکمیل شده است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=10737

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: