کارشناس هواشناسی استان گیلان بیان کرد:

آسمان گیلان تا دوشنبه آفتابی است

ایران 1444؛ نقشه‌های هواشناسی گیلان حاکی از آن است که آسمان استان از امروز شنبه تا دوشنبه در تعطیلات پیش رو غالب اوقات آفتابی و صاف و گاه نیمه ابری است.

کارشناس هواشناسی گیلان روز شنبه در گفت و گویی درباره وضعیت هوای استان در تعطیلات پیش‌رو گفت: تا دوشنبه استقرار جریانات غالبا پایدار برای مناطق مختلف گیلان پیش‌بینی شده‌است.

رضا باقری اظهار کرد: طی این مدت اگر چه سامانه بارشی نداریم اما گاهی به واسطه تشکیل ناپایداری‌های محلی ممکن است شاهد رگبار پراکنده و رعد و برق باشیم.

وی اضافه کرد: طی این مدت دما در مناطق مختلف استان بین ۲ تا چهار درجه سانتیگراد افزایش می‌یابد.

باقری خاطر نشان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته دیلمان با ۱۲ درجه سانتیگراد خنک‌ترین و آستانه‌اشرفیه با ۳۰ درجه گرمترین مناطق استان گیلان بودند ضمن اینکه دمای فعلی رشت ۲۶ درجه است.

کارشناس هواشناسی استان گیلان بیان کرد: دریا در این مدت با بیشینه ارتفاع موج ۴۰ تا ۵۰ سانتی‌متر اغلب ساعت برای فعالیت‌های مرتبط مناسب است.

وی با اشاره به وضعیت مناسب هوا برای فعالیت‌های کشاورزی اضافه کرد: تسریع در عملیات نشاکاری در اراضی باقیمانده و مدیریت آب و تنظیم ارتفاع آب در شالیزارها از نکات مهم و قابل توجه برنجکاران است.

کارشناس هواشناسی استان گیلان از کشاورزان خواست تا در هنگام کار در مزارع و باغات کشاورزی زمان وقوع رعد و برق احتیاط لازم را داشته باشند در مکانی امن پناه گیرند و از استقرار در فضای باز به ویژه پای درختان خودداری کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه نیمه دوم هفته جاری سامانه بارشی وارد گیلان خواهد شد، اضافه کرد: بر این اساس از سه‌شنبه تا پنجشنبه سامانه بارشی وارد استان خواهد شد که افزایش ابر، روند کاهش نسبی دما، رعد و برق در برخی از ساعات شدید پیش بینی شده‌است.

از سه‌شنبه تا جمعه گذشته هوای استان خنک و با بارش‌های شدید باران‌ همراه بود./ایرنا

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11681

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: