اسدالله عباسی استاندار گیلان خبر داد؛

آغاز عملیات تفکیک زباله از مبدا در ۷۰۰ دهیاری گیلان

ایران 1444؛ نماینده عالی دولت در گیلان از آغاز تفکیک زباله از مبدا در ۷۰۰ دهیاری استان گیلان خبر داد و گفت: تفکیک زباله از مبدا و فروش زباله خشک می‌تواند منبع درآمد خوبی برای دهیاری‌ها باشد.

اسدالله عباسی عصر امروز در جلسه کارگروه مدیریت پسماند گیلان در سالن الغدیر استانداری گیلان با بیان اینکه حل معضل پسماند باید به اولویت فرمانداران مبدل شود، اظهار کرد: در برخی شهرستان‌ها اقدامات خوبی توسط فرمانداران برای مدیریت پسماند انجام شده و برخی از فرمانداران هم این مسئله را تاکنون جدی نگرفتند.

وی با اشاره به حضور بازرسان ویژه در فرمانداری‌ها به منظور بررسی روند چگونگی مدیدیت پسماند در استان گیلان گفت: در هفته‌های آینده بازرسان به منظور نظارت بر پروژه‌های پسماند، در فرمانداری‌ها حضور پیدا می‌‌‌کنند چون با همدلی می‌توان مشکلات این بخش را مرتفع کرد.

استاندار گیلان با تاکید بر لزوم تسریع در روند حل معضل پسماند در گیلان تصریح کرد: معضل پسماند در استان گیلان مربوط به سال ۸۳ به بعد بوده و از آن سال تاکنون هیچ اقدامی در خصوص حل این مشکل اتخاذ نشده به همین منظور و بعد از سفر ریاست جمهوری به گیلان و تاکید وزیر کشور در حل این معضل، گام‌های خوبی در این خصوص برداشته شده است.

عباسی نقش فرهنگ‌سازی در تفکیک زباله از مبدا را بسیار موثر دانست و بیان کرد: مدیران باید در این زمینه توجه و نظارت کافی داشته و فرهنگ سازی لازم را در این خصوص انجام دهند. وی از آغاز تفکیک زباله از مبدا در ۷۰۰ دهیاری استان گیلان خبر داد و گفت: تفکیک زباله از مبدا و فروش زباله خشک می‌تواند منبع درآمد خوبی برای دهیاری‌ها باشد.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به تعهد شهرداری به حل معضل پسماند سراوان افزود: بر اساس آخرین آمار بخش مربوط به شرکت شهاب خودرو آماده است اما هیچ علائمی از پیشرفت مشاهده نمی‌شود لذا تکلیف تفکیک زباله از مبدا، کود آلی و سراوان باید تا اسفندماه مرتفع شود. وی با قدردانی از عملکرد برخی از دستگاه‌های اجرایی در اجرای عملیات تفکیک زباله از مبدا بیان کرد: ۲۳ دستگاه کار عملیاتی تفکیک زباله از مبدا را آغاز کرده و دستگاه‌های دیگر هم‌ باید پای کار باشند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=10562

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: