مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان:

اتمام پروژه تعویض بزرگترین خط انتقال آب شرب گیلان تا پایان مهر ماه

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان؛ وجود تاسیسات زیرزمینی و بارندگی را دلیل طولانی شدن زمان اجرای پروژه تعویض بزرگترین خط انتقال آب گیلان بیان داشت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان؛ وجود تاسیسات زیرزمینی و بارندگی را دلیل طولانی شدن زمان اجرای پروژه تعویض بزرگترین خط انتقال آب گیلان بیان داشت.

به گزارش دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب گیلان؛ مازیار علی پور با بیان اینکه عملیات تعویض لوله خط انتقال آب شهری در محدوده میدان جانبازان رشت به سمت میدان امام حسین(ع) در ماه های ابتدایی سال آغاز شد، بیان داشت: به دلیل قدیمی و پوسیده بودن لوله، نشت آب باعث تخریب آسفالت شده بود، رفع شکستگی امکان پذیر نبود و حتما باید لوله تعویض می شد.

مدیرعامل آبفای گیلان طول لوله گذاری را بیش از ۵۲۰ متر اعلام کرد و گفت: تاکنون حدود ۴۵۰ متر آن انجام شده و طبق برنامه ریزی ها در صورت عدم بارش شدید باران تا پایان مهرماه اجرای پروژه به اتمام خواهد رسید.

وی؛ با بیان اینکه در عملیات مذکور با مشکلاتی مواجه هستیم، اظهار کرد: عبور لوله بزرگ نفت در مسیر پروژه، عملیات را با کندی مواجه کرده است؛ همچنین نیازمند جوشکاری و سیمان کاری هستیم که به شرایط آب و هوایی و بارندگی ها بستگی دارد، به دلیل بار ترافیکی آن منطقه اجرای عملیات ساعت ۱۲ شب آغاز و تا ۶ صبح ادامه می یابد.

علی پور تصریح کرد: تاکنون حدود ۱۸۰ میلیارد ریال برای اجرای این پروژه هزینه شده است و لوله جایگزین به سایز یک هزار میلی متر بسیار با کیفیت می باشد، این لوله مربوط به خط اصلی رشت – انزلی – خمام بوده و به تامین آب شرب این شهرها نیز کمک می کند.

در ادامه حامد منصف مدیر دفتر بهره برداری و توسعه شبکه های توزیع آب گیلان اظهار داشت: با توجه به وجود تاسیسات زیرزمینی زیاد در محدوده میدان جانبازان از جمله لوله های آب و گاز و نفت و کابل های برق، مجبور به تغییر مسیر یا تغییر ارتفاع جاگذاری لوله هستیم و امکان انحراف سریع مسیر لوله گذاری وجود ندارد و باید به لوله زاویه دهیم که موجب کند و طولانی شدن فرایند اجرایی می شود؛ البته اگر با بارندگی مواجه نشویم. حامد منصف خط آسیب

حامد منصف خط آسیب دیده را خط ۱۰۰۰ میلیمتری و یکی از خطوط بزرگ شبکه توزیع رشت و استان دانست و بیان کرد: این خط که ۲۵ سال عمر دارد، در نقاط اتصال دچار نشتی شده بود؛ البته هم از بیرون و هم از داخل نشتی ها را گرفتیم، اما مشکل حل نشد و عملیات تعویض خط را آغاز کردیم.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=13221

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تبلیغات آ

تبلیغات ب

تبلیغات پ

تبلیغات ت

تبلیغات ث