فرماندار رشت در اختتامیه نخستین جشنواره منطقه‌ای تئاتر گیلدخت؛

اجرای نمایش در خیابان، کارکرد اجتماعی بالایی دارد

ایران 1444؛ حمیدرضا امام پناهی، فرماندار رشت در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره منطقه‌ای تئاتر گیلدخت، اظهار داشت: تئاتر خیابانی به خاطر صمیمیت موجود در آن کارکرد فرهنگی و اجتماعی بالایی دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت، مراسم اختتامیه جشنواره منطقه‌ای تئاتر گیلدخت با حضور فرماندار رشت، جمعی از مسئولین مدیریت شهری، اعضای شورای اسلامی شهر رشت، هنرمندان‌ پیشکسوتان و داوران برگزار گردید.

این جشنواره با پرداختن به نقش زن در صحنه های مختلف اجتماع، ضمن ارائه چندین اثر از ۷ استان کشور، با استقبال مخاطبین مواجه شد.

نماینده عالی دولت در مرکز استان در حاشیه این مراسم و در گفتگو با خبرنگاران، با بیان اینکه براساس آنچه اکنون می دانیم تئاتر خیابانی و روباز قدمتی به مراتب بیشتر از اجرا در اماکن مسقف عصر حاضر داشته و به نسبت مخاطبان بیشتری را جذب می کرده است، افزود: بنابراین با توجه به صمیمیت و رابطه مستقیم هنرمندان با مخاطب در تئاتر خیابانی، این هنر قابلیت پیام رسانی و کارکرد اجتماعی و فرهنگی بالایی دارد.

وی با اشاره به دو خصوصیت عمومی بودن و مردمی بودن نمایش خیابانی، خاطرنشان کرد: می‌توان به یک بیان، خاستگاه هنر نمایش را خیابان دانست.

امام پناهی در اهمیت هنر نمایش نیز گفت: تئاتر از دل آیین ها و باورهای ملل برآمده و ریشه در تاریخ بشر دارد؛ بنابراین می‌تواند از نخستین فعالیت های هنری و فرهنگی باشد که انسانها برای بیان خواسته ها و واقعیات جامعه با آن آشنا شده اند.

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11164

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: