نایب رییس مجلس شورای اسلامی در رشت:

ارزشمند بودن حفظ و نگهداری سازه‌های سنتی که با دانش بومی مردم منطقه همراه است

ایران 1444؛ عبدالرضا مصری نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: گردآوری، حفظ و نگهداری سازه‌های سنتی که با دانش بومی مردم منطقه همراه است بسیار کار ارزشمندی می‌باشد و نسل‌های آینده باید به چنین پیشینه‌ای در استان گیلان افتخار کنند.

عبدالرضا مصری نایب رییس مجلس شورای اسلامی در بازدید از موزه میراث روستایی گیلان گفت: کاری که در این منطقه صورت گرفته است یقینا در ایران بی‌نظیر است و شاید در بسیاری از کشورهای دنیا نیز بی‌نظیر باشد و هر چه از قدمت تاریخ بگذرد ارزش این مجموعه‌ها بیشتر هویدا خواهد شد.

وی افزود: گردآوری، حفظ و نگهداری سازه‌های سنتی که با دانش بومی مردم منطقه همراه است بسیار کار ارزشمندی می‌باشد و نسل‌های آینده باید به چنین پیشینه‌ای در استان گیلان افتخار کنند. نایب رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این مجموعه بسیار ارزشمند، سازه‌ها را با همان شکل اولیه خودش نگهداری می‌کند.

مصری همچنین از دست‌اندرکاران مجموعه موزه میراث روستایی بابت تفکری که پشت این مجموعه وجود داشته، تقدیر و تشکر کرد. وی به ضرورت توجه مجلس به حفظ و نگهدای مجموعه موزه میراث روستایی اشاره کرد و گفت: در مجلس تلاش می‌کنیم که برای حفظ و نگهداری این مجموعه بتوانیم اعتبارات بیشتری بگیریم تا موجبات توسعه و رونق آن فراهم شود.

در این بازدید کاظم دلخوش نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین خلیلی رییس کل دادگستری استان، فلاح میری دادستان عمومی و انقلاب مرکز گیلان، ولی جهانی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان و جمعی از مسوولین و مدیران قضایی استانی و کشوری نیز ایشان را همراهی کردند./ ۸ دی

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=10522

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: