از موقعیت‌ها استفاده نکردیم و تنبیه شدیم / از مردم ایران عذرخواهی می‌کنم؛ شانس با ما یار نبود

امیر قلعه نویی در نشست خبری پس از دیدار تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل قطر، اظهار داشت: باید از مردم معذرت خواهی کنم. باید امروز آن‌ها را خوشحال می‌کردیم و به فینال می‌رفتیم ولی متاسفانه شانس با ما یاری نکرد.

*از موقعیت‌ها استفاده نکردیم و تنبیه شدیم

وی افزود: فکر می‌کنم در نیمه دوم یکی از بازی‌های خوب‌مان انجام دادیم. موقعیت‌ها و کرنرهای زیادی داشتیم که استفاده نکردیم. از بچه‌ها ممنون هستم. یکی از بهترین بازی‌هایشان را انجام دادند. فوتبال همین است. اگر از موقعیت‌ها استفاده نکنید، شما را تنبیه می‌کند. باز امروز تنبیه شدیم. ۵ دقیقه بعد از ۲-۲ شدن نتیجه، کل بازی در اختیار ما بود ولی از موقعیت‌ها استفاده نکردیم.

*ایراد فنی نمی‌گیرم، از موقعیت‌ها استفاده نکردیم

سرمربی تیم ملی تصریح کرد: روی توپی که بازیکن خواست شوت بزند اما تبدیل به پاس گل شد، آفساید را پر کرده بود و گل شد. به تیم قطر تبریک می‌گویم. این جزئی از فوتبال است که نزنید می‌خورید. ولی از تک تک بازیکنانم ممنون هستم. فوتبال خوبی بازی کردند. نمی‌توانم از بازیکنانم ایراد فنی بگیرم. تنها ایراد این بود که بدشانس بودیم و از موقعیت‌ها استفاده نکردیم.

* ژاپن، کره جنوبی و عربستان با این همه سرمایه گذاری، در مراحل قبل حذف شدند

قلعه نویی درخصوص اینکه ۵۰ سال در فوتبال ایران حضور دارد و تیم ایران به دفعات در تورنمنت‌های مختلف موفق نشده پیروز بازی‌های مهم باشد، گفت: از این بازی نمی‌توانیم ایراد فنی بگیریم. موقعیت‌های زیادی داشتیم که تبدیل به گل نشد. اینکه چرا نمی‌تواند برنده شود، فوتبال همین است. ژاپن، کره جنوبی و عربستان با این همه سرمایه گذاری، در مراحل قبل حذف شدند. از تیمم نمی‌توانم ایراد بگیرم. مقصر باخت هم اگر کسی باشد، من هستم.

*امروز باید با اختلاف ۵-۴ گل می‌بردیم

وی افزود: نه فدراسیون نه فردی دیگر، در یک ماه گذشته که اینجا بودیم همه کارها  و وظایف‌شان را انجام دادند. اگر بخواهیم حرف فنی بزنیم، امروز باید با اختلاف ۵-۴ گل می‌بردیم. اینکه روی یک حادثه آمده شوت بزند پاس گل شده، از بدشانسی ما است. ساختار سازی بحث دیگریست که بعدا باید درموردش صحبت کنیم ولی خیلی ناراحت هستم. یکی از شب‌های بد زندگی من است. بر می‌گردیم به همان ۲۰۰۷  ولی بازیکنان، فوتبال خیلی خوبی را ارائه کردند.

*طارمی بد بازی نکرد و وظایفش را در کنار آزمون به نحو احسن انجام داد

سرمربی تیم ملی درخصوص اینکه جسارت تعویض طارمی در نیمه دوم را نداشته، عنوان کرد: وقتی می‌خواهید تعویض کنید ۲ حالت دارد. یا تیم شما روند خوبی ندارد. باید سیستم یا بازیکن را تغییر بدهید ولی خودتان قضاوت کنید. تا قبل از گل، باید ۳-۴ گل جلو می‌افتادیم. طارمی هم بد بازی نمی‌کرد. وظایفش را به نحو احسن کنار آزمون انجام می‌داد و به جا به جایی‌هایی که داشتند ایجاد موقعیت می‌کردند. اصلا چنین چیزی نیست. هر بازیکنی که خوب نباشد مخصوصا اگر بازیکن بزرگی باشد، به خاطر خودش باید او را جا به جا کنم.

* از نیمه دوم نمی‌توانم ایراد فنی بگیرم، بدشانس بودیم

وی افزود: ولی وقتی تیم، آهنگ خوبی دارد، پشت سر هم کرنر و ضربه ایستگاهی می‌گیرد، ایجاد موقعیت می‌کند، نباید تعویض کنید. اگر طارمی را تعویض می‌کردیم و گل می‌خوردیم، می‌گفتند تعویض کرد و روند تیم به هم خورد. یا بازیکنی مصدوم شود باید او را تعویض کرد. نه، از نیمه دوم نمی‌توانم ایراد فنی بگیرم. این هم شانس ماست، بدشانسی بود. مهدی هم مثل بقیه بازیکنان تلاش می‌کرد. بعد از پنالتی چند موقعیت داشتیم. به نظرم دروازه‌بان حریف باید بهترین بازیکن می‌شد. روز خیلی خوبی داشت. بدشانس بودیم که توپ به تیرک خورد و عرض دروازه را طی کرد. بعد از آن هم یک عکس العمل خوب داشت.

قلعه نویی گفت: موقعی باید تعویض کنید که روند تیمی مانند نیمه اول خوب نباشد. ۲ بازیکن را تعویض کردیم که تا شروع شد به پنالتی رسیدیم. بعد از ان ۵ دقیقه بازی دست حریف بود اما بعد از آن ما بازی را در اختیار گرفتیم. طارمی هم وظیفه‌ای که از او خواسته بودیم درکنار سردار به عمق بزند را به نحو احسن انجام می‌داد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=10432

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: