استاندار گیلان؛

اعطای ۱۰۰ هکتار از اراضی بنیاد مستضعفان به طرح نهضت مسکن ملی در گیلان

ایران 1444؛ استاندار گیلان اقدام بنیاد مستضعفان در تخصیص ۱۰۰ هکتار از اراضی این نهاد به طرح نهضت مسکن ملی در گیلان را بسیار مؤثر دانست و گفت: این اراضی برای ساخت سه هزار و ۶۰۰ ‌واحد مسکن به گیلان تعلق‌گرفته است.

اسدالله عباسی در آئین اعطای ۱۳۵ هزارمین سند از املاک غصب شده توسط خاندان پهلوی به مردم ایران اسلامی به میزبانی استان گیلان در تالار مرکزی رشت که با حضور پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفین کشور و آیت‌الله فلاحتی نماینده ولی‌فقیه در گیلان برگزار شد، با بیان اینکه رژیم طاغوت تمام اموال و اراضی مردم را در استان‌های شمالی غصب کرده و به نزدیکان خود واگذار کرده بودند، اظهار کرد: گفتمان عدالت اجتماعی در مسیر پیشرفت و توجه به محرومین یکی از اهداف امام راحل از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بوده است. وی ادامه داد: در این همین راستا اسناد غضب شده توسط خاندان پهلوی به مردم ایران اسلامی اعطا شده است‌‌.

استاندار گیلان با اشاره به اعطای ۹ هزار و ۲۰۰ سند بنیاد علوی به مردم در استان گیلان توسط بنیاد مستضعفین تصریح کرد: با تلاش‌های صورت‌گرفته بیش از ۹ هزار و ۲۰۰ سند از بنیاد علوی تاکنون به مردم گیلان واگذار شده و دو هزار و ۵۰۰ هزار سند دیگر هم به این استان واگذار خواهد شد.

عباسی با تأکید بر غیرمولد بودن برخی از اسناد اعطا شده توسط بنیاد مستضعفین به مردم در بخش‌های مختلف افزود: برخی از این اراضی که سند آنان به استان گیلان تعلق‌گرفته غیرمولد بوده و طبق منویات مقام معظم رهبری در اختیار دولت قرار گرفته است تا دولت از این اراضی در راستای رفع محرومیت در کشور کمک کند. وی اقدام بنیاد مستضعفان در تخصیص ۱۰۰ هکتار از اراضی این نهاد به طرح نهضت مسکن ملی در گیلان را بسیار مؤثر دانست و بیان کرد: در استان گیلان متقاضی برای ساخت مسکن در طرح نهضت مسکن ملی وجود داشته است؛ ولی اراضی به مقدار کافی وجود نداشته که در همین خصوص ۱۰۰ هکتار اراضی بنیاد مستضعفین برای ساخت سه هزار و ۶۰۰ ‌ واحد مسکن به گیلان تعلق‌گرفته است.

عباسی با تأکید بر لزوم توجه به ایجاد اشتغال و کمک به افزایش صادرات در استان گیلان به‌ویژه در بنادر گیلان تصریح کرد: ۱۰۰ هکتار از اراضی بنیاد مستضعفان در بندر انزلی به فعالیت‌های گلخانه‌ای تعلق‌گرفته است که به ایجاد اشتغال، توسعه صادرات بر مبنای کشاورزی و دریا محور کمک می‌کند. وی با بیان اینکه باید دشمن را شناخته و در راستای محرومیت‌زدایی در کشور تلاش کنیم، گفت: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری چیزی به اسم فقر مطلق در کشور نباید وجود داشته باشد و برای تحقق این مهم به کمک دیگر نهادها مثل بنیاد مستضعفان و بنیاد برکت و ستاد اجرایی فرمان امام نیاز داریم.

نماینده عالی دولت در گیلان با تأکید بر پایلوت قرار گرفتن دو شهرستان املش و شفت در خصوص رفع محرومیت‌زدایی، افزود: با تلاش مسئولان این ۲ شهرستان در گیلان به‌عنوان پایلوت محرومیت‌زدایی معرفی شده و در این دو شهر اقداماتی در حوزه محرومیت‌زدایی و در عرصه عمرانی، زیرساختی، بهداشتی، فرهنگی، اجتماعی و آموزش‌ و پرورش انجام خواهد شد.

عباسی بیان کرد: افرادی که تریبون دست آنان است باید با جهاد تبیین خیانت‌های رژیم پهلوی به مردم، محرومین، تحریم‌های ناجوانمردانه استکبار علیه جمهوری اسلامی را برای مردم روشنگری کنند.

در این آیین سند املاک بنیاد مستضعفان به هشت نفر از مردم گیلان به‌صورت نمادین اعطا شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=10796

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: