مدیر کل میراث فرهنگی استان گیلان:

افتتاح یک واحد مجتمع گردشگری کشاورزی درشهرستان فومن

به گزارش ایران 1444؛ مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان در حاشیه این آیین صنعت گردشگری را از اضلاع مهم در توسعه‌ پایدار عنوان کرد و گفت: یکی از مهمترین صنایعی که می‌تواند در کاهش تورم و حمایت از رونق تولید ایفای نقش کند، موضوع گردشگری است.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان، ولی جهانی با اعلام این خبر اظهار کرد: این واحد گردشگری طی مراسمی با حضور معاون عمرانی استانداری و جمعی از مسئولین این شهرستان افتتاح شد.

جهانی تصریح کرد: با توسعه‌ زیرساخت‌های مورد نیاز در گردشگری می‌توان علاوه بر رونق اقتصادی از مهاجرت روستائیان به شهرها هم جلوگیری کرد و وقتی این اتفاق بیفتد روح زندگی در روستاها زنده خواهد شد، کشاورزی و دامپروری و صنایع‌دستی رونق می‌گیرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی  استان گیلان فزود: این مجموعه گردشگری با مساحت کلی بالغ بر ۱۵۰ هراز متر دارای ۶۰۰ متر زیربنا می‌باشد. وی همچنین گفت: این واحد با حجم سرمایه‌گذاری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال و ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات دولتی افتتاح شده‌است.

جهانی تأکید کرد: با افتتاح این واحدهای اقامتی به طور مستقیم برای ۲۰ نفر مستقیم ایجاد اشتغال شد. وی همچنین افزود: این مجتمع دارای شش واحد اقامتی، یک رستوران سنتی و یک کافی‌شاپ به مساحت ۱۰۰ مترمربع می‌باشد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=12601

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: