ولی جهانی؛

اولین اردوی رهپویان طریق شهید میرزا کوچک خان جنگلی برگزار شد

ایران 1444؛ دکتر ولی جهانی مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان از برگزاری اولین اردوی رهپویان طریق شهید میرزا کوچک خان جنگلی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، ولی جهانی با اعلام این خبر گفت: با عنایت به لزوم فرهنگ سازی و آشنایی بیشتر با قهرمانان ملی و حماسی پس از شناسایی مسیر اردوی شهید میرزا کوچک خان جنگلی برای گردشگران و علاقمندان، اولین اردوی رهپویان طریق میرزا برگزار گردید.

مدیرکل میراث فرهنکی، گردشگری و صنایع دستی استان افزود: در این اردو، ابتدا برنامه ای یک ساعته با حضور اساتید این حوزه در زادگاه میرزا کوچک برگزار شد، سپس از میعادگاه ایشان در سیاه درویشان، بناهای مربوطه در کسما و گوراب زرمیخ شهرستان صومعه سرا بازدید گردید و در پایان آرامگاه میرزا توسط همراهان زیارت گردید.

وی توضیح داد: در طول دوره بازدید و در تمام طول مسیر، کارشناسان و راهنمایان متخصص این حوزه به بیان دیدگاه ها و هرچه بیشتر شناساندن میرزا و یارانش پرداختند.

جهانی با ذکر این مطلب که محور و مسیر های گردشگری حماسی و جنگ از جاذبه های گردشگری معنوی می باشد گفت: افراد زیادی علاقه مند به شرکت در این اردوها هستند، و با تعریف مسیرهای گردشگری در این زمینه ها میتوان نظر مخاطبین بیشتری را به این مباحث جلب نمود و برای توسعه گردشگری تخصصی قدم موثری برداشت.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=10485

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: