رئیس مطالعات راهبردی غرب آسیا:

بازدارندگی «وعده صادق»، فلسطین را تثبیت کرد

ایران 1444 : رئیس مرکز مطالعات راهبردی فلسطین و غرب آسیا اعلام کرد: عملیات «وعده صادق» علیه رژیم صهیونیست و طوفان الاقصی دو عملیات جداگانه بودند که فلسطین را تثبیت و هر کدام جداگانه قابل تحلیل هستند.

به گزارش گروه رسانه ای ایران –  گرا؛ احمدرضا روح الله زاد در جهاد دانشگاهی گیلان با اشاره به انجام عملیات طوفان الاقصی که ضربه ای به ساختار تمامیت رژیم صهیونیستی وارد کرد، افزود: به تعبیر زیبای امام خمینی (ره) صهیونیست یک جریان سیاسی، اقتصادی برای سلطه بر جهان است و این جریان از قرن ۱۶ شروع و در قرن ۱۷ رویه قویتری را پیش گرفت.

وی گفت: این عملیات به صراحت اعلام می کند که رهبران صهیونیستی و قدرتهای استعماری مانند لوید جرج نخست وزیر وقت انگلیس اعتقاد داشت: یک پایگاه مستعمره یهودی نشین در جغرافیای فلسطین برای حفظ منافع بریتانیا حیاتی است و باید برای تاسیس رژیم صهیونیست سرمایه گذاری شود.

روح الله زاد با اشاره به اعلامیه بالفور گفت: دو ماه بعد از صدور این اعلامیه در نشریه «دی فلن» طی یک یاداشت نوشت: جنبش صهیونیست خوب یا بد و زشت یا زیبا باید ایجاد شود زیرا ریشه در آرزوی های ما دارد.

در این یادداشت اضافه شده است، سرزمین باستانی فلسطین برای منافع انگلیس بسیار مهم تر ا ز ۷۰۰ هزار نفر عرب متعصب ساکن این سرزمین است.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی فلسطین و غرب آسیا درباره اصل غافلگیری متذکر شد: همه این عملیات «طوفان الاقصی» در مدت ۶ ساعت و در ۲۲ شهرو شهرک پیرامون غزه رخ داد و براساس گزارش سفیران غربی احساس وحشتی بزرگ در رژیم صهیونتیسی ایجاد شد.

وی با تاکید بر انجام عملیات وعده صادق هم گفت: چنانچه این عملیات موفق انجام نمی شد هر کشوری به خودش اجاز می داد به جمهوری اسلامی ایران مستقیم حمله کند.

روح الله زاد یادآور شد: با این عملیات اعلام کردیم، هر گونه حرکتی علیه نظام اسلامی را با حملات مستقیم پاسخ می دهیم و این اراده یک استاندارد در سطح عالی به شمار می رود.

وی به تولید انواع سلاح و پهپادهای پیشرفته در داخل کشور اشاره کرد و افزود: مولفه های تولید مستقل انواع سلاحهای مدرن اراده قوی و کارآمدی  نشانه اقدام ایران اسلامی در بازداندگی بود و به تعبیری بسیاری از کارشناسان راهبردی جمهوری اسلامی ایران در قامت یک ابر قدرت به جهانیان معرفی شد.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی فلسطین و غرب آسیا بیان کرد: جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ به گزارشگران آمریکایی بعد از عملیات وعده صادق اعلام کرد: هیچ قدرتی نمی تواند به ایران حمله کند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11134

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: