بازدید استاندار گیلان از غرفه‌های صنایع‌دستی همایش ملی روز روستا و عشایر

استاندار گیلان در حاشیه همایش روز ملی روستا و عشایر در رشت از غرفه های صنایع‌دستی بازدید و تاکید بر ضرورت توجه هر چه بیشتر به روستاهای استان گفت: نیازهای روستاها احصاء و برای تامین آنها بر اساس ظرفیت ها اقدام می‌شود.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان  دکتر اسدالله عباسی  در مراسم روز ملی روستا و عشایر در روستای کُلِش طالشان بخش مرکزی شهرستان رشت از مدیران گیلان خواست تا نیازهای روستاها را متناسب با ماموریت اداری و اجرایی خود اعلام کنند که برای تامین آنها و رفع مسائل در این مناطق اقدامات لازم صورت گیرد.

استاندار گیلان با بیان اینکه دولت انقلابی سیزدهم به سرمایه‌گذاری در روستاها نگاه ویژه‌ای دارد، اضافه کرد: این مهم باید مورد توجه دست اندرکاران مربوطه در استان قرار گیرد.

استاندار گیلان با اشاره به ظرفیت های کشاورزی و صنایع دستی گیلان و با بیان اینکه هر منطقه استان در این بخش ها دارای ظرفیت های قابل توجهی است، اظهار کرد: پتانسیل های کشاورزی و صنایع دستی هر منطقه گیلان باید مورد توجه دست اندرکاران مربوطه قرار گرفته و تقویت شود.

دکترعباسی با تاکید بر ضرورت ایجاد بازارچه هایی برای فروش این محصولات اضافه کرد: پیش از این ایجاد بازارچه ها را به شهرداران گیلان تکلیف کرده‌ایم وباید عملکرد شان را در این ارتباط بیان کنند.

لازم به ذکر است در این نمایشگاه ۱۵ غرفه صنایع‌دستی شامل رشتی‌دوزی، حصیر، چادرشب بافی محصولات خود را در معرض دید عموم قرارداده و هنرمندان صنایع‌دستی بصورت زنده محصولات خود را تولید کردند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=13193

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تبلیغات آ

تبلیغات ب

تبلیغات پ

تبلیغات ت

تبلیغات ث