با دستگیری ۵ نفر یک باند جاعل در گیلان متلاشی شد

سومانیوز؛ حفاظت اطلاعات و قوه قضاییه و قاضی اجرای احکام کیفری شهرستان لنگرود با هوشمندی، اعضای یک باند که در زمینه مختومه کردن پرونده‌ها و جعل نامه فعالیت داشتند را شناسایی و دستگیر کردند.

به گزارش گروه رسانه ای ایران – گرا، مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: حفاظت، اطلاعات و قاضی اجرای احکام کیفری شهرستان لنگرود در بررسی پرونده‌های اجرای احکام کیفری به موضوع مهمی در خصوص چند پرونده برخورد کردند و متوجه شدند که در این پرونده‌ها نامه رفع بازداشت اسناد بازداشت شده بابت قرار وثیقه صادر شده و یا اینکه در مورد دیگری، پرونده بدون اجرای دادنامه مختومه شده است.

به گفته مرکز رسانه قوه قضاییه؛ فعالیت اصلی این گروه به این گونه بود که با همکاری و همدستی چند نفر از کارکنان اداری دادگستری و با توسل به اقدامات مجرمانه و جعل نامه‌های مکانیزه، اقدام به مختومه کردن چند پرونده اجرای احکام کیفری و رفع بازداشت از وثایق می‌کردند.

به دنبال بروز چند مورد مشابه، موضوع به سرعت مورد بررسی حفاظت اطلاعات قوه قضاییه و دادگستری استان گیلان قرار گرفت و ۲ نفر از محکومانی که پرونده‌هایشان بدون اجرای حکم مختومه شده بود جلب می‌شوند.

با آغاز تحقیقات از محکومان جلب شده، محکومین دو نفر از عاملین اصلی تشکیل شبکه رشا و ارتشا را معرفی و این افراد با اقدام سریع دادگستری کل گیلان بازداشت می‌شوند.

بنا بر اعلام رسانه قوه قضاییه؛ با دستگیری متهمان و مطابق اظهارات آنها پای ۳ نفر از کارکنان اداری دادگستری نیز به پرونده باز شده و این افراد هم پس از بازداشت و انجام تحقیقات به ارتکاب بزه مذکور اقرار کردند وهمه متهمان بازداشت شده با صدور قرار تأمین کیفری به زندان فرستاده شدند..

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11460

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: