دکتر عباسی استاندار گیلان:

برای ساخت مسکن روستایی نباید سخت‌گیری شود

برای ساخت مسکن روستایی نباید سخت‌گیری شود؛ ضمن اینکه سند روستایی باید با سهولت در اختیار روستاییان قرار گیرد.

استاندار گیلان با اشاره به نگاه ویژه دولت سیزدهم به اشتغال و مسکن خاطرنشان کرد: برای ساخت مسکن روستایی نباید سخت‌گیری شود؛ ضمن اینکه سند روستایی باید با سهولت در اختیار روستاییان قرار گیرد.

دکتراسدالله عباسی در مراسم روز ملی روستا و عشایر که در روستای کُلِش طالشان بخش مرکزی شهرستان رشت برگزار شد، از مدیران گیلان خواست تا نیازهای روستاها را متناسب با ماموریت اداری و اجرایی خود اعلام کنند که برای تامین آنها و رفع مسائل در این مناطق اقدامات لازم صورت گیرد.

وی با بیان اینکه دولت انقلابی سیزدهم به سرمایه‌گذاری در روستاها نگاه ویژه‌ای دارد، اضافه کرد: این مهم باید مورد توجه دست اندرکاران مربوطه در استان قرار گیرد.

استاندار گیلان با تاکید بر توجه و توسعه هرچه بیشتر به روستاها، به موضوع مهاجرت به شهرها اشاره کرد و ادامه داد: در گذشته ۶۵ درصد جمعیت استان روستایی و ۳۵ درصد شهری بود اما اکنون این نسبت معکوس شده و ضرورت کنونی برای حفظ تولید، تقویت زیرساخت ها و امکانات روستاها و فراهم کردن زمینه مهاجرت معکوس به مناطق روستایی است.

دکترعباسی با اشاره به نگاه ویژه دولت سیزدهم به اشتغال و مسکن خاطرنشان کرد: برای ساخت مسکن روستایی نباید سخت‌گیری شود؛ ضمن اینکه مردم نباید گرفتار دریافت سند روستایی شوند؛ این سند باید با سهولت در اختیار روستاییان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در موضوع تغییر کاربردی و اجرای طرح هادی اولویت با روستاییان است، اضافه کرد: روستاییان در بخش های مختلف اعم از توسعه تولیدات کشاورزی و صنایع دستی مورد حمایت قرار می گیرند.

استاندار گیلان با اشاره به ظرفیت های کشاورزی و صنایع دستی گیلان و با بیان اینکه هر منطقه استان در این بخش ها دارای ظرفیت های قابل توجهی است، اظهار کرد: پتانسیل های کشاورزی و صنایع دستی هر منطقه گیلان باید مورد توجه دست اندرکاران مربوطه قرار گرفته و تقویت شود.

دکترعباسی با تاکید بر ضرورت ایجاد بازارچه هایی برای فروش این محصولات، اضافه کرد: پیش تر ایجاد بازارچه ها را به شهرداران گیلان تکلیف کرده‌ایم و باید عملکردشان را در این ارتباط بیان کنند.

وی با اشاره به فروش محصولات کشاورزی اعم از برنج و سبزیجات توسط روستاییان در بازارچه های هفتگی اضافه کرد: اینکه یک کشاورز محصول تولیدی خود از جمله برنج را در این بازارچه ها به فروش برساند، ایرادی ندارد و نباید در این ارتباط حاشیه سازی شود البته برای رساندن برنج به قیمت واقعی در تلاش هستیم.

نماینده عالی دولت در استان گیلان در ادامه سخنانش با تاکید بر ضرورت توجه به مدیریت زباله در روستاها تاکید کرد: دهیاران به موضوع تفکیک زباله توجه داشته باشند، زیرا پاکیزگی روستاها و محیط زیست بسیار مهم است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=13196

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تبلیغات آ

تبلیغات ب

تبلیغات پ

تبلیغات ت

تبلیغات ث