فرامرز مرجانی سرپرست فرمانداری تالش؛

برگزاری رویداد بزرگ عشایری گیلان در تالش

به گزارش ایران 1444؛ سرپرست فرمانداری تالش در نشست هماهنگی برگزاری جشنواره بزرگ عشایری گفت: هدف از برگزاری جشن بزرگ عشایری شناسایی ظرفیت‌های فرهنگی، اجتماعی جامعه بزرگ عشایر استان و  شهرستان تالش و رونق اقتصاد گردشگری و تولیدات محصولات دامی، داروهای گیاهی است.
فرامرز مرجانی تالش

فرامرز مرجانی گفت: شهرستان تالش با وجود بیش از  ۱۷۰۰ خانوار عشایری نقش مهمی در تولیدات محصولات دامی و صنایع دستی و … در کشور است. شایسته است مسئولین استانی در تخصیص اعتبارات در حوزه زیر ساختی به ویژه راه دسترسی، آب آشامیدنی، بهداشت، برق، سوخت (نفت سفید و گاز مایع ) اهتمام داشته باشند.

وی افزود: اولین رویداد بزرگ عشایری استان با محوریت جشنواره آئینی کوچ، بازی های بومی و محلی عشایری، برپایی بازارچه و نمایشگاه عرضه توانمندیها، تولیدات صنایع دستی، گیاهان داروئی و مواد لبنی عشایر استان گیلان در ییلاق لرزره بخش اسالم برگزار خواهد شد. طی این رویداد عشایر نقاط دیگر گیلان نیز مشارکت میکنند.

گفتنی است که شهرستان تالش بیشترین تعداد خانوارهای عشایری گیلان را داراست که هر ساله کوچ بهاره خود را از خرداد ماه به سوی ییلاقات انجام میدهند و در پاییز به سوی قشلاق بازمی‌گردند.

شهرستان تالش در غرب استان گیلان قرار دارد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11606

مهدی میزانی

مهدی میزانی

مهدی میزانی از خبرنگاران با سابقه شمال کشور که سوابق متعددی در عرصه مطبوعات و رسانه دارد وی از فعالین سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و ورزشی استان گیلان می باشد . وی لیسانس حسابداری و کارشناسی ارشد مدیریت بر نامه ریزی شهری را در سوابق تحصیلی خود دارد .

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: