مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی:

برگزاری رویداد صدرا آغازگر هدفمند ارتباط دانشگاه و صنعت است

سومانیوز؛ مدیر عامل منطقه آزاد انزلی اعلام کرد: از ضعف ها، خلاءها و نیازمندیهای موجود فاصله میان آنچه دانشگاه و نیازمندی‌های صنعت می‌باشد و برگزاری رویدادهایی مانند صدرا فرصت دوباره اندیشیدن در خصوص موضوعات مبتلابه صنعتگران بوده که می‌توان در قالب روابط کاری با دانشگاه آن را تعریف و تدقیق نمود.

به گزارش گروه رسانه ای ایران – گرا؛ محمد سجاد سیاهکارزاده در مراسم افتتاحیه رویداد صدرا که از سوی دانشگاه آزاد اسلامی واحدبندر انزلی با همکاری این سازمان؛ اظهار کرد: برپایی چنین رویدادهایی اقدام ارزشمندی در راستای هم افزایی نظام اقتصادی و تولیدی با نهاد دانشگاهی کشور محسوب می‌شود که با هدف نزدیکی صنعت و دانشگاه در دستور کار قرارگرفته است.

رییس هیأت مدیره منطقه آزاد انزلی با ارائه تحلیلی آسیب شناسانه از مدل روابط نهاد دانشگاه و صنعت کشورمان، بیان کرد: یکی از ضعف ها، خلاءها و نیازمندی های موجود فاصله میان آنچه دانشگاه و نیازمندی‌های صنعت می‌باشد و برگزاری چنین رویدادهایی فرصت دوباره اندیشیدن در خصوص موضوعات مبتلابه صنعتگران بوده که می‌توان در قالب روابط کاری با دانشگاه آن را تعریف  کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به دستاوردهای بین المللی برای تجاری‌سازی علم و ارتقای کیفی – کمی صنعت کشور گفت: حضور سازمان منطقه آزاد انزلی در رویداد صدرا، دانشگاه آزاد اسلامی در چارچوب اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی است.

سیاهکارزاده در ادامه چهار مأموریت تسهیل و تقویت تولید؛ توسعه صادرات؛ انتقال فناورهای پیش رفته و در نهایت تأمین نیازهای ضروری و تأمین مالی کشور را از سرفصل‌های کاری ماده ۱۱سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی برشمرد.

وی افزود: حتی درمسیر تأمین نیازهای اساسی داخلی و انتقال فناوری نیز می‌توان فرصت‌های جدیدی برای تعامل دانشگاه تعریف کرد چرا که ناخواسته در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به سمت دانش، هدایت می‌شویم.

رییس هیأت مدیره منطقه آزاد انزلی با تصریح براینکه اسناد بالادستی چون سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی به لحاظ تئوریک ما را در کنار دانشگاه قرار می‌دهد، گفت: آگاهی دانشگاه نسبت به نیازمندی‌های تولید کنندگان و بازرگانان می‌تواند دستاوردهای مهارت افزایی، انتقال دانش و اجرای تحقیقات کاربردی، هدفمند‌تر را بهمراه داشته باشد.

وی برگزاری رویدادهایی همچون صدرا را آغازگر روابط کاری هدفمند و حل المسئله محور مابین صنعتگران و دانشگاهیان عنوان کرد و پیشنهاد برقراری برنامه‌های بازدید کاری از سوی اساتید و دانشجویان درشهرک‌های صنعتی منطقه متبوع خود را مطرح کرد./

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11347

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: