با حضور امام جمعه صومعه سرا

برگزاری نشست تبیینی تشکل های دینی مردمی و تمدن ساز نوین اسلامی

ایران 1444؛ حجت الاسلام و المسلمین حميدرضا جلالی امام جمعه صومعه‌سرا در نشست تبیینی تشکل های دینی مردمی و تمدن ساز نوین اسلامی که با حضور روسای هیات‌های مذهبی برگزار شد با تاکید بر سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مداحان و ذاکران اهل بیت (ع) باید معارف دینی را میان مردم ارتقا ببخشند ادامه داد: هم در منبر هم در مداحی باید مبلغ دین باشیم و بیان احادیث و روایات با نیاز جامعه تطبیق داده شود.

حجت الاسلام جلالی با تاکید به اینکه ائمه اطهار (ع) همه سیاستمدار بودند و سیاسی عمل می کردند گفت: ما نیز باید نسبت به همه چیز حساس و مطالبه گر باشیم. وی ضمن اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در سخنرانی‌ها در موضوع جهاد تبیین افزود: یعنی ما به اندازه کافی عمل نکردیم و کم گذاشته‌ایم.

امام جمعه صومعه سرا یکی از جنبه های جهاد تبیین را روشنگری دانست و اظهار داشت: هیات‌ها کانون جهاد تبیین هستند و تبیین در مجالس و روضه‌های خانگی باید مورد توجه قرار بگیرد. وی افزود: یکی از فلسفه‌های برگزاری مراسمات مذهبی این است که کسی وارد هیات می شود و بیرون می‌آید یک ارزشی را فراگرفته باشد.

جلالی با تاکید بر اینکه حرکت هیات‌های مذهبی فقط نمادین نیست و از نیازهای اصلی ماست اذعان کرد: فعالیت هیات های مذهبی مردمی در هر شرایط آب و هوایی و سختی‌ها نشان دهنده محبت مردم نسبت به ائمه اطهار (ع) و نوعی تبلیغ است. وی در ادامه تاکید کرد: عشق به امام حسین(ع) و حضرت زهرا (س) یعنی راه آنها را رفتن و عمل کردن به سیره و روش سیاسی آنها.

امام جمعه صومعه سرا با بیان اینکه نگاه اسلام به زن نگاه ویژه‌ای است و زن در چهارچوب یک حد و حدود هایی می تواند در جامعه حضور پررنگ و موثر داشته باشد گفت: بعضی از کار ها در شان مداح و ذاکر اهل بیت (ع) نیست و باید توجه داشت که کارهای خلاف احکام و حرمت‌های دینی صورت نگیرد.

حجت الاسلام جلالی در پایان افزود: ان‌شاءالله با هماهنگی اداره تبلیغات اسلامی صومعه‌سرا، نشست تخصصی با مداحان، هیات های مذهبی و خواهران به صورت جداگانه برای پاسخگویی، پیگیری و حل مشکلات و چالش‌ها برگزار گردد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=10530

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: