مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان:

بهره برداری از ۵۳ پروژه گردشگری گیلان با اعتبار ۱۵۰۰ میلیاردی

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان از بهره برداری ۵۳ پروژه گردشگری در این استان با اعتبار ۱۵۰۰ میلیارد تومان خبر داد.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان، ولی جهانی در نشست خبری با اصحاب رسانه که امروز، به‌مناسبت هفته گردشگری در سالن جلسات اداره‌کل برگزار شد، گفت: این نشست به بهانه ارتباط نزدیک با اصحاب رسانه صورت گرفته و این باور هستیم که هیچ خط فاصله‌ای بین ما با اصحاب رسانه وجود ندارد و امیدواریم اصحاب رسانه در توسعه استان در حوزه گردشگری به عنوان بازوی پرتوان در کنار مسئولان قرار بگیرند.

مدیر کل میراث‌فرهنگی و گردشگری و صنایع‌دستی گیلان با گرامیداشت روز جهانی جهانگردی و هفته گردشگری، اظهار کرد: گیلان دارای قابلیت‌های گردشگری فراوانی در بخش‌های مختلف است که پرداختن به آن می‌تواند اقتصاد گردشگری استان را شکوفا کند.

او با اشاره به افتتاح ۷۵ پروژه گردشگری از ابتدای سال تاکنون، افزود: با اجرای ۷۵ پروژه گردشگری با اعتبار ۱,۴۵۰ میلیارد تومان حدود ۳۸۰ اتاق و ۹۸۰ اتاق به ظرفیت اقامتی استان اضافه شده و برای ۵۱۶ نفر اشتغال ایجاد شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی و گردشگری و صنایع‌دستی گیلان از بهره برداری ۵۳ پروژه در هفته گردشگری خبر داد و اضافه کرد: این تعداد پروژه با اعتبار ۱,۵۰۰ میلیارد تومان در هفته گردشگری (۵ لغایت ۱۲ مهر) افتتاح می‌شود.

جهانی از برگزاری ۱۲ جشنواره بومی و محلی خبر داد و اضافه کرد: جشنواره بادام زمینی و برنج در آستانه اشرفیه، یخ دربهشت در خمام، و جشنواره شاه بلوط در شفت وجشنواره خیک پنیر اطاقور لنگرود وجشنواره فرهنگی خرمن در چاپارخانه خمام و … از جمله جشنواره‌های است که در این ایام در گیلان برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان با بیان اینکه سالانه پذیرای مسافران بسیاری از اقصی نقاط کشور و جهان هستیم، افزود: در ۶ ماهه نخست امسال ۵۷ میلیون گردشگر وارد گیلان شدند که این آمار نسبت به مدت مشابه سا گذشته ۲۳ درصد رشد داشته است، همچنین در این مدت بیش از ۸ میلیون گردشگر از اماکن تاریخی و موزه‌های استان بازدید داشتند که نسبت به مدت مشابه ۲۷ درصد رشد داشته است
وی به برپایی ۱۷ میز خوراک و ۱۷ تور گردشگری در ۱۷ شهرستان گیلان خبر داد، گفت: برپایی نمایشگاه ملی صنایع دستی و سوغات کشور به میزبانی شهر رشت از دیگر برنامه‌های جانبی این ایام است
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفتبرگزاری بیش از ۳۰ کارگاه و دوره آموزشی و گردشگری از دیگر برنامه‌های هفته گردشگری در سطح استان است.

جهانی با بیان اینکه با اجرای ۵۳ پروژه حدود هزار اتاق و ۱۲۱۰ تخت به ظرفیت اقامتی گیلان افزوده می‌شود، گفت: با اجرای این پروژه‌ها برای ۵۰۰ نفر شغل ایجاد می‌شود.

او  از اجرای ۳۰۰ پروژه در گیلان خبر داد و افزود: در حال حاضر این تعداد پروژه‌ها با حجم سرمایه گذاری ۵ هزار میلیارد ریالی در استان گیلان در حال اجرا است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی و گردشگری و صنایع‌دستی گیلان از افزایش ظرفیت ۳ هزار اتاق در بخش اقامتگاهی استان خبر داد و اضافه کرد: با اجرای ۳۰۰ پروژه ۸۸۰۰ تخت به ظرفیت اقامتی گیلان افزوده شده و برای ۵۰۰ نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

گفتنی است، استان گیلان دارای ۱۱۲ هتل، ۵۰۰ هتل آپارتمان، یک هتل بوتیک، ۱۰۲ مجتمع گردشگری، ۵۲ مهمان پذیر، ۲۶۴۹ خانه مسافر، ۱۹ مجتمع سرگرمی و تفریحی، ۱۶۱ اقامتگاه بومگردی و سنتی، ۳۸۲ واحد پذیرایی بین راهی، ۳۰ اسکله گردشگری و ۸۴ دفتر خدمات مسافرتی و جهانگردی است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=13029

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تبلیغات آ

تبلیغات ب

تبلیغات پ

تبلیغات ت

تبلیغات ث