رییس دانشگاه گیلان؛

تاسیس اندیشکده مطالعات اوراسیا

ایران 1444؛ فرید نجفی رییس دانشگاه گیلان با بیان اینکه بیش از ۳۰۰ دانشجوی خارجی در این دانشگاه در حال تحصیل اند با اشاره به تاسیس اندیشکده مطالعات اوراسیا در دانشگاه گیلان گفت: این دانشگاه در حال پیگیری همکاری های علمی در ارتباط با کشورهایی مانند روسیه، قزاقزستان، آذربایجان و چین است.

فرید نجفی رییس دانشگاه گیلان در نشست دبیرخانه ایرانی اتحادیه دانشگاه‌های دولتی و مراکز تحقیقاتی کشورهای حاشیه دریای خزر در دانشگاه گیلان، اظهار کرد: بیش از ۳۰۰ دانشجوی خارجی در این دانشگاه در حال تحصیل اند و این دانشجویان از کشورهای عراق، روسیه، افغانستان و اقلیم کردستان در دانشگاه گیلان مشغول به تحصیل هستند. وی به ارتباط موثر دانشگاه گیلان با کشورهای حاشیه دریای‌خزر در حوزه بین‌الملل اشاره کرد و‌گفت: توسعه روابط بین‌الملل در دانشگاه‌ها از اهداف کیفی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است لذا دانشگاه گیلان و سایر دانشگاه‌های کشور با اولویت قرار دادن این مسئله در ایجاد همکاری های علمی و بین المللی گام برمی دارند.

همچنین نجفی با اشاره به شروع به کار اتحادیه دانشگاه های دولتی و مراکز تحقیقاتی کشورهای حاشیه دریای خزر از سال ۷۵، اظهارکرد: دانشگاه گیلان از سال ۹۵ در این حوزه فعالیت دارد و این دانشگاه عضو اتحادیه دانشگاه‌های حاشیه دریای خزر بوده ضمن اینکه دبیرخانه این اتحادیه در دانشگاه گیلان قرار دارد.

رییس دانشگاه گیلان با اشاره به تاسیس اندیشکده مطالعات اوراسیا در دانشگاه گیلان گفت: این دانشگاه در حال پیگیری همکاری های علمی در ارتباط با کشورهایی مانند روسیه، قزاقزستان، آذربایجان و چین است و امید است با برگزاری چنین نشست هایی در راه هدفمندتر شدن شکل گیری ارتباطات دانشگاه های کشور با کشورهای حاشیه دریای خزر، منطقه اوراسیا و شانگهای گام برداریم./ ۸ دی

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=10593

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: