رئیس کل دادگستری گیلان:

ترک فعل برخی مدیران به بازرسی اعلام شود

ایران 1444؛ رئیس کل دادگستری گیلان گفت: دادستان‌ها باید ترک فعل برخی مدیران را در مواردی که قانون برای آن نکرده به عنوان تخلف اداری به بازرسی کل استان اعلام کنند تا تخلفات آنان در هیأت‌های تخلفات اداری مورد رسیدگی قرار گیرد.

به گزارش گروه رسانه ای ایران – گرا؛ حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی به همراه معاونین قضایی در بازدید از دادگستری خمام، در نشست با حضور مسئولان قضایی این شهرستان، با تقدیر از زحمات قضات و کارکنان دادگستری خمام، اظهار کرد: حل مساله شعب نامتعارف در دادسراها و همچنین کاهش پرونده‌های معوق باید در اولویت کار محاکم استان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه دادرسی‌ها باید مطابق آیین دادرسی باشد، افزود: ماندن پرونده بیش از یک سال مصداق اطاله دادرسی است که باید مورد توجه مسئولان قضایی قرار گیرد.

رئیس شورای قضایی گیلان، جمع آوری دلایل متقن و محکم را از وظایف دادسراها دانست و گفت: آرای منقوض در دادگاه‌ها کاهش یابد و اتقان آراء ارتقاء یابد.

صادقی نیارکی با اظهار تاسف از تغییر کاربری غیر مجاز اراضی کشاورزی در استان گیلان، تصریح کرد: بی‌انضباطی در جامعه نباید به عادت تبدیل شود و همگان باید در برابر قانون تمکین داشته باشند.

این مقام ارشد قضایی یکی از وظایف دستگاه قضایی را احیای حقوق عامه و گسترش آزادی‌های مشروع عنوان کرد و گفت: برخی از مصادیق تضییع حقوق عامه توسط مدیران دستگاه ها صورت می‌گیرد که باید به آن رسیدگی شود.

وی عنوان کرد: دادستان‌ها باید ترک فعل برخی مدیران را در مواردی که قانون برای آن جرم انگاری نکرده به عنوان تخلف اداری به بازرسی کل استان اعلام کنند تا تخلفات آنان در هیات‌های تخلفات اداری مورد رسیدگی قرار گیرد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11535

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: