تورها و ادوات صید غیرمجاز در استارا جمع آوری شد

سوما نیوز؛ رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مرزی آستارا از تخریب یک دهنه سد‌کلهام و جمع آوری تور آلات و ادوات صید غیر مجاز در رودخانه بیجار بین و‌ تالاب استیل آستارا خبر داد.

به گزارش گروه رسانه ای ایران – گرا، به نقل از روابط‌ عمومی و امور رسانه محیط‌زیست گیلان – محمدرضا سلامی ریک گفت: مامورین یگان حفاظت محیط‌زیست با یک دهنه سد کلهام و بیش از ۵ رشته تور زیر آبی که به صورت غیر مجاز در تالاب و رودخانه پهن شده بود مواجه شد و همه ادوات صید توسط محیط بانان آستارا جمع آوری و سد ماهیگیری تخریب شید.

سلامی بیان کرد: با توجه به اهمیت حفظ و حراست از رودخانه ها و تالاب استیل، برنامه ریزی و هماهنگی لازم جهت انجام گشت های شبانه روزی به عمل آمده تا با توجه به شرایط خاص این اکوسیستم ها، به صورت ویژه مورد حفاظت و حراست محیط زیست قرار گیرند.

تالاب استیل آستارا با وسعتی در حدود ۱۳۸ هکتار یکی از تالاب های آب شیرین استان گیلان محسوب می گردد که از نظر زیست محیطی حائز اهمیت بوده و با توجه به استقرار در مسیر کریدور مهاجرت پرندگان مهاجر به سمت تالاب های ایران و گیلان نخستین محل فرود و استراحت این پرندگان محسوب می شود./

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11375

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: