به قلم دکتر مهدی پارسا؛

حقوق بشر آمریکایی از ادعا تا واقعیت 

به گزارش ایران ۱۴۴۴؛ دکتر مهدی پارسا به مناسبت هفته حقوق بشر آمریکایی در یادداشتی نوشت، وقتی سخن از حقوق بشر و واژه های رنگین این چنینی به میان می آید، ادعاهای بدون مصداق آنانیکه در ظاهر سخن از حفظ حقوق انسان ها گفته اما در عمل همچون طبلی تو خالی فقط گوش خراشی می کنند، ملت های آزادی خواه را متحیر کرده است.

مدعیان حقوق بشر خود ناقضان این حق انسانی هستند و روز به روز نیز گستاخانه تر از گذشته با رنگ و لعاب های مختلف، جنایات و خیانت های خود را علیه ملت ها تحمیل می‌کنند و با ادعاهای دروغین خود نمک بر زخم می پاشند.

فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص نقض حقوق بشر آمریکایی ها نیز بارها و بارها به گوش آزادگان دنیا رسیده است و دلها و وجدان های آگاه و بیدار این سخنان خردمندانه را خوب درک کرده اند، این بخش از سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه «آمریکایی ها میگویند ما طرفدار حقوق بشریم! ما میگوییم: اصلاً شما حقوق بشر را قبول ندارید. شما معتقد به حقوق کمپانی‌ها و سرمایه‌داران بزرگ آمریکایی هستید. شما معتقد به منافع نامشروع رژیم آمریکا در سراسر دنیا هستید»بیانگر فریب افکار عمومی توسط آمریکایی ها با شعارهای پوچ حقوق بشری است.

آمریکا خود را مدعی حمایت از حقوق بشر می داند اما هیچ گاه به مبانی آن پایبند نبوده و در عمل نیز جنایات داخلی و خارجی آن گواه نقض حقوق بشر با پوسته رنگین اما دروغین حقوق بشری بوده و طرح مسأله‌ حقوق بشر توسط آمریکا تنها برای فریب و وسیله‌فشار و قدرت نمایی علیه ملت های آزادی خواه است.

صدای زجرآور نفس‌های تنگ‌شده‌ سردشت، اقدام تروریستی ۱۲ تیر ۶۷، که پرواز مسافربری شماره ۶۵۵ ایران‌ایر توسط ناو هواپیمابر یو.اس.اس. جک وینسنس متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا بر فراز آب‌های خلیج فارس مورد هدف موشک قرار گرفت و مقامات آمریکا در توهینی آشکار به ملت ایران، مدال شجاعت بر گردن ناخدای این ناو انداختند، اینها تنها بخش های کوچکی از جنایات عظیم آمریکایی ها علیه ملت بزرگ و بصیر ایران اسلامی است.

حمایت آمریکایی ها از فشار، کشتار، اختناق، شکنجه مردم مظلوم فلسطین توسط رژیم صهیونیستی، لشکر کشی به بهانه مبارزه با تروریسم و گسترش دموکراسی به افغانستان و عراق و لیبی و سایر کشورها که منجر به کشته شدن هزاران انسان بیگناه از جمله زنان و کودکان شد، دلیلی است بر اینکه آمریکا مدال نقض فاحش حقوق بشر و حقوق ملت ها را بر گردن خویش بیاویزد نه اینکه مدعی اجرای حقوق ملت ها باشد.

ملت ایران که خود زخم خورده ادعاهای دروغین سردمداران ظلم و جنایت عالم است هیچ گاه اقدامات ظالمانه آنها را نه فراموش می کند و نه می بخشد ، ملتی که داغ سردار بزرگ دلها را با جنایت آمریکایی ها متحمل شد و شاهد اعمال تحریم های یکجانبه و ظالمانه علیه ملت بصیر ایران اسلامی بود هیچ گاه ادعای دروغین آمریکایی ها را باور نکرده و با بیان حقیقت و مقابله با دروغ گویی های رسانه ای، توطئه های آنان را برملا می‌کنند.

انتهای پیام /

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=12142

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: