مدیر تعاون روستایی گیلان؛

خرید تضمینی گندم در گیلان آغاز شد

ایران ۱۴۴۴؛ مدیر تعاون روستایی گیلان از آغاز خرید تضمینی گندم دز این استان از امروز چهارشنبه در ۲ مرکز در شهرستان های رودبار و سیاهکل خبر داد.

کیوان حسن پور لسکوکلایه روز چهارشنبه در گفت و گویی اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع خرید تضمینی محصولات کشاورزی، اتحادیه تعاونی روستایی گیلان به عنوان یکی از مباشرین این خرید در سال جاری از طریق ۲ مرکز اتحادیه تعاونی های روستایی شهرستان رودبار در مرکز رستم آباد و اتحادیه تعاونی های روستایی سیاهکل در مرکز دیلمان زیرنظر کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی و شرکت خدمات بازرگانی خرید تضمینی را انجام می دهد.

مدیر تعاون روستایی گیلان افزود: بر اساس سیاست شورای عالی اقتصاد نرخ خرید تضمینی گندم به همراه یارانه کاشت و سیاست تشویقی برای هر کیلوگرم گندم معمولی ۱۵۰ هزار ریال و گندم دوروم ۱۵۸ هزار ریال در نظر گرفته شده که امید است امسال هم کشاورزان گندمکار با اطمینان‌خاطر نسبت به برداشت و عرضه محصول گندم خود به مراکز خرید تضمینی اقدام کنند. وی خاطر نشان کرد: مراکز تحت نظارت این مجموعه آمادگی دارد تا تولید گندم را به هر میزان و وزنی از کشاورزان دریافت کند.

گیلان دارای ۳۱۴ هزار هکتار اراضی کشاورزی است و ۳۱۷هزار نفر از مردم استان در بخش کشاورزی مشغول به فعالیت هستند. برنج، چای، زیتون، پیله ابریشم، بادام زمینی، زیتون، فندق و مرکبات عمده ترین محصولات کشاورزی گیلان هستند. گیلان همچنین یکی از تولیدکنندگان مهم طیور در کشور است.

حدود ۱۹ هزار هکتار از اراضی گیلان به کشت گندم اختصاص دارد، شهرستان‌های تالش، رضوانشهر، آستارا، رودسر، املش، سیاهکل و رودبار از مهمترین مناطق کشت گندم و جو در گیلان است./ایرنا

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11652

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: