سرپرست فرمانداری تالش در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان:

خسارت ۲۰ میلیارد تومانی به کشاورزان در سیل اخیر/سیاست گذاری اشتباه منجر به بحران خواهد شد

به گزارش ایران 1444؛ فرامرز مرجانی سرپرست فرمانداری تالش در دومین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان اعلام کرد: شهرستان از نظر کشاورزی و گردشگر پذیر بودن در شرایط خاصی قرار دارد لذا مدیریت مصرف برق، آب شرب و کشاورزی، آرد خبازی ها و خانه پزی در اولویت دستگاه های اجرایی شهرستان قرار گیرد.

سرپرست فرمانداری تالش اعلام کرد در سیل اخیر بیش از ۴۸۰ هکتار از شالیزارهای سطح شهرستان دچار آبگرفتگی شدند و خسارتی بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان به کشاورزان وارد آمد و منجر به تخریب شدن ۱۰۰ درصدی سردهنه های سطح شهرستان شد، به همت امور منابع آب شهرستان و با همکاری سایر دستگاه های اجرایی کمتر از یک هفته کلیه سردهنه ها بازسازی شدند.

در بازدید از شالیزارهای آسیب دیده به کشاورزان املاک کشاورزی بخش مرکزی قول بازسازی پل و احداث نهر مجزا جهت هدایت آب های مازاد داده شد که هر چه سریعتر این پروژه توسط دستگاه های متولی برنامه ریزی گردد.

مرجانی با اشاره به نوار ساحلی ۹۳ کیلومتری سطح شهرستان گفت : یکی از برنامه های محوری و مهم دولت و استاندار گیلان ساماندهی سواحل و  طرح های ساحلی، شناگاه ها و مناطق خطر آفرین است شهرداران و مسئولین ذیربط این مهم را جدی بگیرند و به نحو مطلوب موارد مذکور را انجام دهند.

سرپرست فرمانداری تالش عنوان داشت یکی از مطالبات به حق مردم اسالم، تکمیل پل شهر اسالم هست، با توجه به تاکیدات و پیگیری های مستمر دکتر عباسی استاندار گیلان و دکتر محمد یاری نماینده حوزه انتخابیه طوالش جهت تخصیص اعتبار، انتظار عموم مردم بخش اسالم، تکمیل پل توسط پیمانکار اداره کل راه و شهرسازی استان است.

مرجانی در ادامه بر لزوم احصاء مناطق دارای تنش آبی کشاورزی و برنامه ریزی دستگاه های اجرایی شهرستان برای حل مشکلات تاکید کرد.

گفتنی است  اولویت بندی پروژه های برق رسانی به چاه های کشاورزی در بخش های تابعه جهت اخذ اعتبار از محل تنش آبی مدیریت بحران و همچنین برنامه ریزی برای اجرای پروژه های عمرانی توسط دستگاه های اجرایی از

محل اعتبارات بحران در مناطق آسیب دیده سیلاب اخیر از محورهای اصلی دومین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان بود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11800

مهدی میزانی

مهدی میزانی

مهدی میزانی از خبرنگاران با سابقه شمال کشور که سوابق متعددی در عرصه مطبوعات و رسانه دارد وی از فعالین سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و ورزشی استان گیلان می باشد . وی لیسانس حسابداری و کارشناسی ارشد مدیریت بر نامه ریزی شهری را در سوابق تحصیلی خود دارد .

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: