شما که تاب نگاه منتظر خانواده‌های نیازمند را ندارید، دستان‌تان لبریز از مهربانی باد.

خیرین گیلان پیشتاز در آزادسازی زندانیان جرایم‌غیرعمد

ایران 1444؛ علیرضا یزدانی رییس ستاد دیه استان گیلان در دیدار و گفتگوی اختصاصی با ايران 1444 گفت : اصحاب رسانه و هنر نقش مهم و تاثیرگذاری در جذب مشارکت های خیرین و فرهنگسازی کمک به آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد دارند. 

گفتگوی اختصاصی علیرضا یزدانی رییس ستاد دیه استان گیلان با ایران ۱۴۴۴؛

رییس ستاد دیه گیلان جمع آوری کمک های مردمی و اخذ گذشت از شاکیان برای زندانیان جرایم غیر عمد را اصلی‌ترین وظیفه و هدف ستاد دیه بیان کرد.

 

وی جرایم غیر عمد را اینگونه تشریح کرد : بدهکاران مالی، شکایت از طرف همسر بابت مهریه و نفقه، تصادفات رانندگی، حوادث کارگاهی و امثالهم که همگی نیازمند کمک و مساعدت همه‌جانبه عزیزان نیکوکار می‌باشند و چشم به بخشش و بزرگواری شکات نیز دوخته‌اند.

 

یزدانی اظهار نمود : در سال گذشته تعداد چشمگیری از زندانیان که مرتکب جرایم غیرعمد بودند با جمع‌آوری کمک‌های مردمی و اخذ گذشت از شاکیان، آورده فرد زندانی و بخشی وثیقه و کمک‌های بلاعوض از طرف ستاد دیه آزاد شده و به کانون خانواده خود برگشتند. از زندانیانی که در حبس به سر می‌برند تعدادی خانم هستند که در ارجحیت کمک و مساعدت می‌باشند.

 

وی در ادامه افزود : اصحاب رسانه و هنر نقش مهم و تاثیرگذاری در جذب مشارکت های خیرین برای کمک به آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد به خصوص در جشن گلریزانی که هر ساله در ماه مبارک و معنوی رمضان برگزار می‌شود، دارند و خواهند داشت.

 

رییس ستاد دیه گیلان با اشاره به فرمایشاتی از امیرالمؤمنین امام علی (ع) سخنان خود را به پایان رساند؛ اگر مستمندی را دیدی که بار امانت تو را تا رستاخیز همراه خود میبرد و فردا که به آن نیاز داری به تو بازمی‌گرداند، کمک به او را غنیمت بشمار. اگر توان مالی داری بیشتر انفاق کن و به همراه او بفرست زیرا در رستاخیز ممکن است دنبال چنین فردی بگردی و او را هرگز نیابی…!

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11907

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: