دام های سبک و سنگین انزلی واکسینه شدند

ایران 1444؛ رئیس اداره دامپزشکی بندرانزلی با اشاره به اردوی جهادی دامپزشکی در روستاهای بشمن و چراغ پشتان گفت: در این اردوی جهادی، ۳۵۰ راس دام سنگین، علیه بیماری بروسلوز، ۶ قلاده سگ نگهبان علیه هاری و ۲۴۰۰ قطعه طیور بومی علیه بیماری نیوکاسل مقاوم به حرارت واکسینه شدند.

سید مهدی موسوی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اردوی جهادی دامپزشکی به مدت ۲ روز در روستاهای بشمن و چراغ پشتان شهرستان انزلی انجام شد، اظهار کرد: این اردوی جهادی با هدف پیشگیری از بیماری‌های واگیر دامی و بیماری‌های مشترک بین انسان و دام در روستاهای محروم و کمتر برخوردار شهرستان انجام گرفت.

وی با اشاره به رایگان بودن خدمات واکسیناسیون از جمله سمپاشی بدن و جایگاه دام، معاینه و درمان، آموزش و ترویج دامداران این مناطق گفت: در این اردوی جهادی، ۳۵۰ راس دام سنگین، علیه بیماری بروسلوز، ۶ قلاده سگ نگهبان علیه هاری و ۲۴۰۰ قطعه طیور بومی علیه بیماری نیوکاسل مقاوم به حرارت واکسینه شدند.

رئیس اداره دامپزشکی بندرانزلی با بیان اینکه معاینه دام و طیور توسط متخصصین و دامپزشک‌ها انجام شد، افزود: ۳۵ مورد آموزش چهره به چهره و توزیع بروشور آموزشی و همچنین سم‌پاشی ۴۰۰۰ متر مربع جایگاه نگهداری دام به صورت کاملا رایگان برای دامداران روستایی این مناطق به اجرا درآمد. /فارس

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11673

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: