در پنجاه و دومین یادبود استاد دکتر محمد معین؛

دکتر محمد معین شخصیتی فراتر از سطح استان و کشور است

به گزارش ایران ۱۴۴۴؛ با حضور محمود شالویی رییس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان پنجاه و دومین یادبود استاد دکتر محمد معین در آستانه اشرفیه برگزار شد.

پنجاه و دومین یادبود استاد دکتر محمد معین عصر روز جمعه با حضور  محمود شالویی رییس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، رضا ثقتی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان، ابراهیم نجفی نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، مسئولین شهرستانی و استانی  برگزار گردید.

محمود شالویی رییس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در این مراسم گفت: دکتر محمد معین شخصیتی فراتر از سطح استان و کشور است که باید در شناخت ایشان در سطح بین‌المللی علی الخصوص کشورهای فارسی زبان تلاش بیشتری نمود و انجمن آمادگی دارد تا در زمینه مرمت و بازسازی آرامگاه به مسئولین کمک نماید.

ابراهیم نجفی افزود: از انجمن آثار هنری و مفاخر فرهنگی درخواست داریم با توجه به جایگاه استاد دکتر محمد معین مراسم یادبود از سال آینده در سطح ملی برگزار گردد. با توجه به سابقه انجمن در ساخت آرامگاه های مفاخر درخواست داریم در زمینه ساخت آرامگاه، موزه و کتابخانه در خور نام و شخصیت استاد معین اقدام نماید.

مراسم‌ یادبود استاد دکتر محمد معین هرساله در تاریخ ۱۳ تیرماه سالروز وفات ایشان برگزار می شد که امسال بخاطر حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با ده روز تاخیر برگزار گردید که متاسفانه بخاطر تراکم کاری در این مراسم حضور نداشتند.

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=12340

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: