رئیس پلیس فتا گیلان خبر داد:

دستگیری خانم ۲۱ ساله به دلیل انتشار تصاویر غیر متعارف در گیلان

ایران 1444: رئیس پلیس فتا استان گیلان از دستگیری عامل انتشار تصاویر غیر متعارف با هدف کسب درآمد در اینستاگرام خبر داد.

سرهنگ امیرحسین نقی‌مهر، رئیس پلیس فتا استان گیلان از دستگیری عامل انتشار تصاویر غیر متعارف با هدف کسب درآمد در اینستاگرام خبر داد و افزود: ضرورت دارد، افراد آگاهی کافی از قوانین فضای مجازی را کسب کنند زیرا برخی از آسیب‌های فضای مجازی غیرقابل جبران است. وی اظهار داشت: در پی رصد و پایش صورت گرفته فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا مشخص شد فردی در گیلان با ایجاد صفحه در شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به بارگذاری تصاویر غیر متعارف می‌کند، بلافاصله پیگیری موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا استان گیلان با اشاره به فعالیت گسترده این صفحه اینستاگرامی گفت: با اقدامات فنی پلیس، گرداننده این صفحه شناسایی و به پلیس فتا احضار شد. وی بیان داشت: خانم ۲۱ ساله در تحقیقات به عمل آمده به فعالیت غیرمجاز و انتشار تصاویر غیر متعارف با هدف کسب درآمد در شبکه اجتماعی اینستاگرام اعتراف کرد و برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد.

این مقام انتظامی در پایان‌عدم آگاهی از قوانین رایانه‌ای را یکی از دلایل اصلی این جرم عنوان کرد و افزود: ضرورت دارد، افراد آگاهی کافی از قوانین فضای مجازی را کسب کنند زیرا برخی از آسیب‌های فضای مجازی غیرقابل جبران است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=10503

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: