کیا عاشوری:

دفنگاه زباله سراوان بزودی به آغوش طبیعت باز‌می‌گردد

ایران ۱۴۴۴؛ سرپرست فرمانداری شهرستان رشت با تأکید بر اینکه بهسازی دفنگاه زباله سراوان با شتاب خوبی در حال انجام است، گفت: به زودی شاهد بازگشت کامل این مکان به طبیعت خواهیم بود.

کیا عاشوری ظهر امروز در بازدید از پروژه‌های عمرانی در حال اجرای روستای سراوان اظهار کرد: بررسی و حل مشکلات بخش سنگر و منطقه سراوان در دستور کار فرمانداری رشت قرار دارد.

وی با تأکید بر ضرورت تبیین اقدامات انجام شده توسط دستگاه‌های خدمات‌رسان افزود: بازسازی شبکه توزیع آب به طول هفت هزار و ۹۰۰ متر طی پنج ماه گذشته توسط شرکت آب و فاضلاب اجرا شده است.

سرپرست فرمانداری شهرستان رشت از بازسازی حدود هشت هزار متر شبکه توزیع آب سراوان خبر داد و گفت: در راستای توسعه شبکه و لوله‌گذاری در معابری که فاقد لوله آب بود با هماهنگی دهیاری به متراژ چهار هزار متر شناسایی و تاکنون حدود سه هزار متر اجرا شده است.

به گفته عاشوری برای لوله‌گذاری در سنوات گذشته به طول ۱۲ کیلومتر که در مدار بهره‌برداری قرار نداشت، پیمانکار انتخاب شده که با رفع شکستگی‌ها و نواقص موجود و اتصال به خطوط آب دار، تاکنون حدود ۱۱ کیلومتر آبدار و در مدار بهره‌برداری قرار گرفته است.

وی با اشاره به اتصال شبکه توزیع آب روستا به تصفیه خانه بزرگ آب گیلان تصریح کرد: در راستای افزایش کیفیت آب شرب، طرح اجرایی آن به طول چهار کیلومتر از سه راه روستای شهرستان تا روستای دهبنه آماده و برای اخذ مجوز از اعتبارات محرومیت زدایی با شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور مکاتبه شده است که با اخذ این مجوز اجرای پروژه توسط قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) بسیج سازندگی استان در سال جاری انجام خواهد شد و مشکل آب شرب روستاهای سراوان، قاضیان، دهبنه مرتفع می‌شود.

سرپرست فرمانداری شهرستان رشت از اجرای پنج کیلومتر آسفالت معابر روستای سراوان خبر داد و گفت: طبق تعهدات بنیاد مسکن در اجرای پنج کیلومتر آسفالت روستای سراوان، تاکنون هزار و ۳٠٠ متر انجام شده و سه هزار و ۷۰۰ متر در حال انجام است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده توسط شرکت برق، در راستای رفع ضعف برق در سراوان، افزود: برای تقویت برق رسانی در سراوان یک عدد ترانس نصب شده و در صورت نیاز سنجی شرکت برق ترانس دیگری نصب می شود.

عاشوری با اشاره به چالش جدی سرقت کابل‌های برق، بیان کرد: نصب حدود ۳۰ کیلومتر کابل خودنگهدار توسط شرکت توزیع برق در روستای سراوان انجام شده و پنج کیلومتر باقی مانده هم به زودی به مرحله اجرا می‌رسد.

سرپرست فرمانداری شهرستان رشت با تأکید بر اینکه بهسازی دفنگاه زباله سراوان با شتاب خوبی در حال انجام است، گفت: به زودی شاهد بازگشت کامل این مکان به طبیعت خواهیم بود.

وی با تأکید بر صادق الوعده بودن دولت سیزدهم در بخش‌های مختلف افزود: مسؤولان دولت مردمی با محوریت استاندار جهادی گیلان، شب و روز پای کار هستند تا کارهای بر زمین مانده را پس از سال‌ها به سرانجام برسانند./ فارس

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11892

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: