رئیس جهاد کشاورزی گیلان خبر داد:

ظهور خوشه برنج در ۱۴۲ هزار هکتار از شالیزارهای گیلان

 به گزارش ایران 1444؛ در حال حاضر ۱۴۲ هزار هکتار از اراضی شالیزاری استان وارد فاز ظهور خوشه برنج شده اند که معادل ۵۸ درصد است.

رئیس جهاد کشاورزی گیلان گفت: در حال حاضر ۱۴۲ هزار هکتار از اراضی شالیزاری استان وارد فاز ظهور خوشه برنج شده اند که معادل ۵۸ درصد است. وی با بیان اینکه استان گیلان ۲۳۸ هزار هکتار اراضی شالیزاری دارد، اظهار کرد: تاکنون ۱۴۲ هزار هکتار از این اراضی شالیزاری وارد فاز ظهور خوشه برنج شده اند که معادل ۵۸ درصد است.

صالح محمدی با اشاره به هدف گذاری سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان برای برداشت مکانیزه برنج، افزود: سال گذشته در ۱۸۵ هزار هکتار از اراضی شالیزاری استان برداشت مکانیزه انجام شد که پیش بینی می شود امسال به ۱۹۵ هزار هکتار برسد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان در گفت وگوی خبری، نیمه اول مردادماه را پیک برداشت محصول برنج از شالیزارهای استان دانست و متذکر شد: امیدواریم با توسعه مکانیزاسیون، برداشت کیفی و کمی این محصول را طبق تقویم زراعی داشته باشیم.

محمدی، ضمن قدردانی از کشاورزان شالیکار جهت توجه به تقویم زراعی و انجام فعالیت های کشت برنج براساس زمان بندی، اضافه کرد: متناسب با نشاء انجام شده در شالیزارها، امیدواریم شاهد عملکرد خوب و برداشت به موقع برنج باشیم.

وی همچنین به احتمال شیوع بیماری بلاست در شالیزارها اشاره کرد و گفت: کشاورزان حتما از توصیه های فنی کارشناسان مراکز خدمات کشاورزی و کلینیک های گیاه پزشکی استفاده کنند تا سال زراعی را پشت سر بگذاریم.

انتهای پیام

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=12448

مهدی میزانی

مهدی میزانی

مهدی میزانی از خبرنگاران با سابقه شمال کشور که سوابق متعددی در عرصه مطبوعات و رسانه دارد وی از فعالین سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و ورزشی استان گیلان می باشد . وی لیسانس حسابداری و کارشناسی ارشد مدیریت بر نامه ریزی شهری را در سوابق تحصیلی خود دارد .

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: