راهکار میراث فرهنگی برای مرمت خانه همدانی‌های رشت چیست؟

ایران 1444؛ مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان با بیان اینکه خانه همدانی‌ها در رشت مرمت و احیا می‌شود، گفت: صدور تغییر کاربری بنا و معرفی سرمایه گذاران در قالب خرید یا اجاره به شرط مرمت بنا از جمله راهکارهای احیا و بازسازی ساختمان‌های تاریخی است.

 ولی جهانی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به بازدید شهردار رشت و کارشناسان فنی میراث فرهنگی از خانه تاریخی همدانی‌ها در بازار شهر رشت اظهار کرد: طی بررسی‌های انجام شده در این بازدید میدانی، هماهنگی‌های لازم برای صدور مجوزهای لازم نسبت به پاکسازی محیط و گیاه‌زدایی از این بنا صادر شد.

وی با بیان اینکه خانه همدانی‌ها در رشت مرمت و احیا می‌شود، گفت: صدور تغییر کاربری بنا و معرفی سرمایه گذاران در قالب خرید یا اجاره به شرط مرمت بنا از جمله راهکارهای احیا و بازسازی ساختمان‌های تاریخی است.

 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان تمایل وراث ساختمان همدانی به حفظ و احیاء بنای تاریخی را قابل تقدیر دانست و ابراز امیدواری کرد با خرید یا اجاره ساختمان توسط سرمایه گذاران، روند احیاء، مرمت، بازسازی و بهره برداری این بنای تاریخی ارزشمند در دستور کار قرار می‌گیرد./فارس

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11671

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: