مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان:

ربات های نجات دهنده به کمک ناجیان گیلان می آیند

ایران1444؛ مدیرعامل هلال احمر گیلان از تشکیل گروه های رباتیک امداد و نجات هلال احمر استان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: ربات های نجات دهنده به کمک نیروهای عملیاتی هلال احمر گیلان می آیند.

به گزارش گروه رسانه ای ایران – گرا؛ مهندس هادی سلیمی از پایان اولین مانور کاربردی ربات نجاتگر جمعیت هلال احمر استان گیلان در جریان مانور پویش ملی «غرق نشویم» در نوار ساحلی خزر خبر داد و گفت: ما باید تمام تلاش و برنامه‌ریزی‌مان بر این اصل استوار باشد که نباید جان انسان‌ها را به خطر بیندازیم؛ به همین منظور از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان برای تولید انبوه ربات‌های نجاتگر در حوادث و بحران‌های گوناگون استفاده خواهیم کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان امروز در نشست خبری با اشاره به وجود توان داخلی در این بخش، افزود: در جریان برگزاری جلسات کارشناسی با چند شرکت دانش بنیان داخلی و دانشگاه علمی کاربردی در استان در این خصوص به توافقاتی رسیده‌ایم.

وی تصریح کرد: در نمایشگاه سازمان مدیریت بحران در تهران از این ربات‌ها رونمایی شد که تحسین و حمایت مسئولان مربوطه را در پی داشت.

وی به متنوع بودن محصولات ارایه شده در رابطه با ربات‌های امدادگر در این دبیرخانه اشاره و خاطرنشان کرد: این ربات‌ها بر اساس محیط‌های جغرافیایی و جنس حوادث در موقعیت‌های شبیه سازی شده ارزیابی می‌شوند که در صورت موفقیت به تولید خواهند رسید.

مدیرعامل هلال احمر گیلان تصریح کرد: جهان امروز به صورت مستمر در حال حرکت به سمت فن آوری های پیشرفته است و این امر باعث کاهش زحمات نیروی انسانی خواهد شد.

سلیمی با تاکید بر اهمیت استفاده از علوم و فناوری‌های نوین، اضافه کرد: استفاده از علوم نوین که یکی از شاخه‌های آن علم رباتیک است، علاوه بر کاهش آسیب‌ها و خطراتی که در حین کار به افراد وارد می‌شود، راندمان فعالیت‌ها را افزایش داده و از سوی دیگر دستاوردهای مثبتی به همراه خواهد داشت./

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11573

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: