سند مالکیت اراضی روستای جواهر دشت شهرستان رودسر صادرشد

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان، طی مراسمی و با حضور مسؤولان در اجرای ماده ۴ قانون سند مالکیت اراضی روستای جواهر دشت صادر شد.

مهندس رضا شعبانی زاده مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان رودسر اظهار کرد: یکی از اقدامات مهم در راستای محرومیت زدایی در روستاها تحویل و تحول اراضی ملی واقع شده در محدوده طرح هادی روستا در قالب ماده ۴ قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن توسط اداره منابع طبیعی و آبخیزداری به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بوده که در راستای تحقق مطالبات مردم پس از بازنگری طرح هادی روستاها، اراضی ملی واقع در طرح پس از طی ضوابط مربوطه به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی واگذار می‌گردد و پس از آن نیز مردم می‌توانند در چارچوب ضوابط سازمانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نسبت به اخذ مجوز لازم مبنی بر ساخت و ساز در محدوده طرح هادی روستا اقدام کنند.

شعبانی زاده افزود: در راستا تفاهم همکاری بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری و اداره کل ثبت اسناد و املاک گیلان، اسناد مالکیت بیش از ۵۲ هکتار اراضی دیگر در قالب ۲۰ برگ سند مالکیت در ۶ روستای بخش رحیم آباد آماده و تا پایان سال جاری به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی منتقل می‌شود.

دکتر محمد حیدری فرماندار رودسر در این مراسم گفت: با تحویل عرصه‌های ملی واقع در طرح هادی به بنیاد مسکن، بسیاری از مشکلات بومیان شهرستان در حوزه منابع طبیعی رفع خواهد شد. وی بیان داشت این روند برای اولین بار در شهرستان از روستای جواهر دشت آغاز و در ادامه این روند برای سایر روستاهای شهرستان اجرایی می‌شود.

حیدری تصریح کرد: با اجرای ماده ۴ در محدوده طرح هادی روستاهای شهرستان در آینده نزدیک، مشکل خدمات رسانی به روستاها حل شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=10713

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: