فرماندار شهرستان در جلسه کارگروه آرد و نان:

سهمیه آرد شهرستان گردشگرپذیر فومن متناسب تقاضاها نیست

به گزارش ایران ۱۴۴۴؛ در روز دوشنبه مورخ ۴ اردیبهشت، جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان به ریاست موسی فکور فرماندار فومن تشکیل شد.

در این جلسه که با حضور اسدی مدیرکل غله استان همراه بود، بحث تغییرات سهمیه واحدهای خبازی، مشکلات کارتخوان ها و درخواست های جدید برای اخذ مجوز فعالیت واحد خبازی، مطرح شد و مورد بررسی قرار گرفت.

فکور با بیان این که تغییرات در رویکرد توزیع آرد و نان در کشور نویددهنده شرایط بهتری است‌، اظهار کرد: تلاش می شود با شناسایی مشکلات، شاهد کاهش موانع باشیم. وی با اشاره به این که باید در برخی حوزه ها تصمیمات عاجل گرفته شود، افزود: ضرورت دارد در روند صدور مجوز برای واحدهای خبازی جدید تسریع شود.

فکور با تاکید بر مشکل تفاوت در سهمیه آرد شهرستان و وجود حجم بالای مسافر در فومن، خواستار توجه به این تفاوت و مشکلاتی شد که برای مسافران و همچنین شهروندان فراهم می کند. وی بیان کرد: نانوایان که پخت بیشتری دارند منتظر افزایش سهمیه هستند و در مواردی، جریمه شده اند. باید در این زمینه راهکار ارائه شود.

فرماندار فومن با اشاره به بلاتکلیفی رستوران ها، کبابی ها و بیمارستان ها درخصوص تامین نان اظهار کرد: باید پرسید، این اماکن نان مشتریان و مصرف کنندگان خود را از کجا تهیه کنند؟ در این زمینه، نیازمند راهکاری مناسب هستیم.

فرماندار شهرستان مساله نان چورک را مطرح کرد و افزود: با تلاش و پیگیری متولیان قادر به کددار شدن این نوع نان محلی و ثبت آن در سامانه شدیم. اکنون این نان از طریق کارتخوان قابل خرید است.

هم اکنون تعداد ۱۲۶ واحد نانوایی در شهرستان فومن سهمیه آرد یارانه ای نوع ۱ و ۸۴ واحد نانوایی، آرد یارانه ای نوع ۲ دریافت می کند که شامل ۱۲۸۶۰ کیسه آرد یارانه ای نوع ۱ و ۸۵۰۲ کیسه آرد یارانه ای نوع ۲ می باشد.

رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان با اشاره به عدم تناسب میان سهمیه آرد خانه پزی تعیین شده با میزان دریافت شده در شهرستان، از نیاز فومن به ۸۵۰ کیسه آرد در ماه برای مصرف خانگی خبر داد.

وی افزود: در حالی که ۲۸ روستای فاقد نانوایی در شهرستان وجود دارد، سهمیه سرانه هر فرد فقط ۷ کیلو در ماه تعیین شده است که جوابگوی نیازها نمی باشد

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11367

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: