شهرستان تالش در مقاوم سازی مسکن روستایی پیشتاز است

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان، مهندس حامد دائمی در جلسه شورای اداری تالش با اشاره به پیشتازی این شهرستان، در مقاوم سازی مسکن روستایی گفت: ۷۷ درصد از واحدهای مسکن روستایی تالش با بهره مندی از تسهیلات طرح ویژه مسکن روستایی مقاوم شده، این شاخص در استان ۵۹ درصد و در کشور ۵۳ درصد است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان افزود: موضوع مقاوم سازی واحدهای مسکونی نیز بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته بطوری که این روند در مقایسه با سال‌های گذشته روند رو به رشدی داشته که استقبال ساکنان روستاها می‌تواند چشم‌انداز بهتری را فراهم کند.

دائمی بیان کرد: ساخت واحدهای مسکونی مقاوم و امن در مقابل خطرات حوادث طبیعی، ترویج مقاوم‌سازی و افزایش آگاهی روستاییان برای بالا بردن کیفیت و اهمیت مکان ساخت بناها اهمیت زیادی دارد. وی با اشاره به طرح نهضت ملی مسکن در روستاها گفت: حدود ۵۰ روز از زمان ابلاغ تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن در روستاهای استان می‌گذرد و در این مدت ۱۹۰۶ متقاضی به بانک‌های عامل معرفی و تاکنون ۱۴۷۸ نفر موفق به عقد قرارداد شده‌اند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان از شناسایی ۶/۲۴ هکتار اراضی در ۳ روستای شهرستان از اراضی ملی و مستثنیات و اراضی تحت اختیار نهادهای حمایتی خبر داد و گفت: تعیین تکلیف این اراضی در شورای مسکن و شورای برنامه‌ریزی استان در حال انجام است. وی، تامین زمین در روستاها در قالب نهضت ملی مسکن را در دستور کار این بنیاد دانست و متذکر شد: متقاضیان مسکن در شهرها در قالب مهاجرت معکوس از این امکان برخوردار خواهند شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=10825

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: