صومعه‌سرا از شهرستان‌های مستعد پرورش گل و گیاه است

به گزارش ایران 1444؛ سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان صومعه‌سرا از برگزاری نخستین جشنواره استانی گل و گیاه در شهرک گلخانه‌ای کیشستان صومعه‌سرا روز پنج شنبه یک تیر ماه خبر داد.

محمدعلی اکبری با بیان اینکه کیشستان  ۲۲۵ مجتمع گلخانه‌ای دارای مجوز دارد، که  ۲۰۰ مجتمع گلخانه‌ای آن فعال است، اظهار کرد: این مجتمع‌ها را دانش‌آموختگان دانشگاهی در زمینه تولید گل‌های زینتی، آپارتمانی و باغی، گیاهان دارویی و صیفی جات و سبزیجات گلخانه‌ای اداره می‌کنند. وی با بیان اینکه مدیریت واحد یک مجموعه گلخانه‌ای از مزایای احداث شهرک‌ برای گلخانه‌هاست، گفت: وجود یک تیم مدیریتی علاوه بر نقش داشتن در بهبود کیفیت و کمیت محصولات، مزیت‌های چشمگیر اقتصادی و صادراتی را ایجاد می‌کند.

سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان صومعه‌سرا با اشاره به مزیت‌های احداث و توسعه شهرک‌های گلخانه‌ای نسبت به گلخانه‌های انفرادی تصریح کرد: در واحدهای انفرادی گلخانه‌ای، تولیدکننده توان برنامه‌ریزی برای صادرات را ندارد زیرا خریداران بین‌المللی محصولات گلخانه‌ای نیازمند حجم زیادی از محصولات با استانداردهای مختلف و بسته‌بندی مناسب هستند و امکان تحقق این مهم در واحدهای انفرادی گلخانه‌ای وجود ندارد و باید در بستر شهرک‌های گلخانه‌ای شکل گیرد.

اکبری ایجاد شبکه واحد تأمین نهاده‌های مورد نیاز گلخانه‌ها از دیگر مزایای احداث شهرک‌های کشاورزی با این پتانسیل برشمرد و افزود: در این شبکه بسیاری از نهاده‌های مورد نیاز گلخانه‌ها همچون کود، سم، نیروی کارشناسی و … با قیمت کمتری و برای حجم بیشتری از زمین در نظر گرفته می‌شود.

وی با اذعان به اینکه شهرستان صومعه‌سرا از شهرستان‌های مستعد پرورش گل و گیاه است، گفت: شهرک گلخانه کیشستان از ظرفیت بالایی در تولید گل و گیاه برخوردار است و  ۳۲ هکتار گلخانه در شهرستان صومعه‌سرا وجود دارد که ۳۰ هکتار در کیشستان و ۲ هکتار در سایر نقاط شهرستان فعالیت می‌کنند.

سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان صومعه‌سرا با بیان اینکه ۲۲۱ بهره‌بردار در این بخش انواع درختچه‌های زینتی، گلهای آپارتمانی، گل‌های فصلی، شاخه بریده و توت فرنگی را در واحدهای گلخانه شهرستان صومعه‌سرا پرورش می‌دهند، تصریح کرد: این جشنواره  فرصت خوبی در معرفی شهرک کیشستان و ظرفیت‌های خوب پرورش گل و گیاه در شهرستان صومعه‌سرا است و از همه علاقه‌مندان دعوت می‌شود تا در جشنواره که  ساعت ۱۶ الی۲۰ اول تیرماه و به مدت چهار روز برگزار می‌شود، دیدن کنند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=12063

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: