ایران استوار، ۴۴ سال افتخار/بخشدار سنگر در آیین زنگ انقلاب تاکید کرد؛

ضرورت تبیین موضوعات مهم مرتبط با انقلاب و قیاس زمان فعلی با زمان طاغوت

ایران 1444؛ محبتی با تاکید به اینکه دوستان ما در آموزش و پرورش بخصوص معلمین عزیز در ایام الله دهه فجر چند دقیقه از ساعات پایانی کلاس درس را به تبیین موضوعات مهم مرتبط با انقلاب و قیاس زمان فعلی با زمان طاغوت اختصاص دهند گفت: دشمن تلاش کرد تا ما چهل و چهار سالگی انقلاب را جشن نگیریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت، حسین محبتی بخشدار سنگر امروز (چهارشنبه، ۱۲ بهمن) در آیین زنگ انقلاب که به صورت نمادین در مدرسه اشجعی فر سروندان بخش سنگر به صدا درآمد، با گرامیداشت یاد و نام شهدای انقلاب اسلامی و به ویژه شهید تراب پورقلی که اولین شهید منتسب به بخش سنگر است بیان کرد: با همه فتنه هایی که دشمنان قسم خورده ما به خصوص آمریکا و اسراییل در این ماه های اخیر انجام دادند و تمام تلاش خود را کردند تا ما چهل و چهارمین بهار انقلاب اسلامی را دور هم جمع نشویم و جشن نگیریم، این ایام الله دهه فجر را تبریک می گویم.

 

بخشدار سنگر با اشاره به اینکه، امروز مصادف با سالروز ورود امام خمینی بعد از ۱۴سال تبعید از پاریس به میهن اسلامی است گفت: امام فرموده بودند تا زمانی که شاه از مملکت خارج نشود وارد ایران نمی شوم و شاه که ۲۶دی از ایران رفت امام عزیز در ساعت ۹:۲۷ چنین روزی وارد ایران شد.

وی اظهار کرد: «بختیار» و ارتش وقت تهدید کرده بودند که هواپیمایی که حامل امام خمینی است را به محض ورود در آسمان ایران با موشک از بین خواهیم برد از این رو هیچ شرکت هواپیمایی‌ای حاضر به انجام پرواز انقلاب نبود، اما یکی از بازاریان معروف کشور به نام «علاء میرمحمد صادقی» که شاید کمتر نامش را شنیده باشید در دفتر هواپیمایی ایرفرانس در پاریس حضور پیدا میکند و یک چک دو میلیون دلاری می دهد و پرواز معروف به «پرواز انقلاب» را بیمه میکند.

محبتی خطاب به دانش آموزان افزود: پیشنهاد ما به دوستان خود در آموزش و پرورش بخصوص معلمین عزیز این است که در این ایام الله دهه فجر چند دقیقه از ساعات پایانی کلاس درس را به تبیین موضوعات مهم مرتبط با انقلاب و قیاس زمان فعلی با زمان طاغوت اختصاص دهند. وی اذعان داشت: طبق آمارهایی که خود درباریان شاه داده اند حدود ۸۵ درصد مردم ایران در زمان طاغوت بیسواد بودند خصوصا در روستاها چیزی بنام سواد وجود نداشت و اگر بود درصد بسیار پایینی بود.

محبتی تصریح کرد: بعضا شبهاتی در فضای مجازی می بینید که دانش آموزان مدرسه رازی زمان شاه از آموزشگاه های فرانسه بازدید کردند اما بدانید در زمان شاه هر چقدر دانش آموزان ما نسبت به استعمار و آمریکا سرشان را فرود می آوردند و بنا به تعبیر حضرت آقا هر چه نوکرتر نزدیکتر به دربار شاه بودند، جایگاه بیشتری داشتند. وی خاطر نشان کرد: ما باید اقدامات مهمی را که جمهوری اسلامی خصوصا در حوزه دانش آموزی و فرهنگیان بعد از سال ۵۷ و تا اکنون که ۴۴ سال از انقلاب می گذرد ارایه داده را بازگو کنیم تا موفقیت ها بهتر درک شود.

محبتی با تاکید بر اینکه هر چقدر ما کوتاهی کردیم و این پیشرفت ها و موفقیت ها را نگفتیم دشمن از کاستی ها گفته است، ادامه داد: با توجه به هجمه اخیری که در کشور برای ما پیش آمد نقش معلمان و فرهنگیان را بسیار مهم کرده است. وی گفت: تاریخ وجود دارد و از زبان خود پهلوی می توان خیلی از مطالب را به دانش آموزان انتقال داد و پیشرفت هایی که اکنون در حوزه های مختلف داریم را برای نسل جدید بازگو کرد.

گفتنی است؛ مراسم تجدید میثاق با امام(ره) و آرمان های شهدا و بیعت با آنان نیز امروز همزمان با آغاز دهه فجر در سنگر انجام شد.

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=10883

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: