استقلال 2- پرسپولیس 2 / دربی روی هوا!

فرار سرخ‌ها با جانشین لوکادیا؛

ایران 1444؛ نود و نهمین دربی پایتخت برخلاف بازی‌های قبلی دو تیم، جذاب و پرگل دنبال شد و دو تیم در نهایت به تساوی دو بر دو رضایت دادند.

به گزارش ورزش سه، دربی نود و نهم یک بازی هیجان‌ انگیز از آب درآمد و دو تیم نمایشی هجومی و رو به جلو ارائه دادند. ابتدا سرخ‌ها مزد بازی بهتر خود را خیلی زود گرفتند و توانستند به گل نخست برسند اما استقلال پس از گل به خود آمد و توانست با هجوم همه جانبه به گل تساوی برسد تا دو تیم با تساوی به رختکن بروند.

در نیمه دوم بازی بهتر آبی‌ها موجب شد مطهری چهارمین گل خود در دربی‌ها را به ثمر برساند اما پس از این گل سرمربیان دو تیم تعویض‌های خود را شروع کردند. در حالی که تصور می‌شد استقلال مدافعان خود را وارد زمین کند اما ساپینتو تمام مهاجمان خود را وارد زمین کرد و پیش از ۱۵ دقیقه پایانی تعویض‌هایش به پایان رسید. اتفاقی که به یحیی کمک کرد تا با استراتژی بهتر باز هم روی ضربات ایستگاهی در آخرین دقایق به گل تساوی برسد و توانست صدر جدول را که چند دقیقه‌ای در اختیار استقلال بود پس بگیرد.

با این نتیجه طلسم ۵ ساله شکست ناپذیری پرسپولیس در ۹۰ دقیقه‌ی دربی‌ها پابرجا ماند و حالا سرخ‌ها ۱۲ دربی پیاپی است که در ۹۰ دقیقه مغلوب رقیب سنتی خود نشدند.

هفته دوازدهم لیگ برتر؛ سه‌شنبه: ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ ؛ ساعت: ۱۷:۳۰
استادیوم: آزادی تهران
داور: محمدحسین زاهدی‌فرد/ کمک‌ها: سعید قاسمی و محمدجواد مداح؛ داور چهارم: علی‌اصغر مومنی / داور ذخیره: حسن انتظاری / ناظر: رضا سخندان

استقلال:

سید حسین حسینی، محمد حسین مرادمند، رافائل سیلوا، صالح حردانی، جعفر سلمانی (۶۰- پیمان بابایی)، سعید مهری (۶۰- مهدی مهدی‌پور)، آرش رضاوند (۶۹- مهدی قایدی)، روزبه چشمی (۶۰- زبیر نیک‌نفس)، محمد محبی، کوین یامگا و امیر ارسلان مطهری (۷۶- رضا میرزایی).

سرمربی: ریکاردو ساپینتو

پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی گنجی، گئورگی ولسیانی، علی نعمتی (۶۳- مهدی عبدی)، دانیال اسماعیلی‌فر (۸۳- سیامک نعمتی)، کمال کامیابی‌نیا (۶۳- سروش رفیعی)، میلاد سرلک، سعید صادقی (۸۸- فرشاد فرجی)، وحید امیری، مهدی ترابی و امید عالیشاه (۶۳- محمد عمری)

سرمربی: یحیی گل‌محمدی

🟨 اخطار: 

سعید مهری ۱۸ آرش رضاوند ۶۵ استقلال

⚽️ شرح گل‌ها:
استقلال صفر – پرسپولیس یک (۱۵- گئورگی ولسیانی)

پرسپولیس در سمت راست زمین صاحب یک ضربه ایستگاهی شد و مهدی ترابی پشت این توپ ایستاد. ارسال دقیق و زیبای ترابی روی سر ولسیانی فرود آمد و مدافع پیش تاخته سرخ‌ها با ضربه سر دروازه حسینی را فرو ریخت.

استقلال یک – پرسپولیس یک (۳۱- روزبه چشمی)

سعید مهری در سمت چپ صاحب توپ بود و در نزدیکی‌های محوطه جریمه توپ را با پاس عرضی خود به سلمانی رساند و ارسال دقیق سلمانی روی سر چشمی فرود آمد تا این بازیکن بتواند گل تساوی بخش استقلال را وارد دروازه پرسپولیس کند.

استقلال دو – پرسپولیس یک (۴۹- امیر ارسلان مطهری)

نفوذ محبی از سمت چپ و پاس رو به بیرون او در حوالی نقطه پنالتی به مطهری رسید و مهاجم آبی‌ها توانست با یک شوت زیبا به کنج دروازه بیرانوند دروازه او را باز کند.

استقلال دو – پرسپولیس دو (۸۹- گئورگی ولسیانی)

پرسپولیس صاحب یک ضربه کرنر شد و مهدی ترابی پشت توپ ایستاد. ارسال دقیق ترابی به حوالی محوطه شش قدم روی سر ولسیانی فرود آمد و خروج اشتباه حسینی با ضربه سر دقیق مدافع پیش تاخته سرخ‌ها همراه شد و گل تساوی به ثمر رسید.

🥇 بهترین بازیکن:

بدون تردید بهترین بازیکن پرسپولیس در این دیدار گئورگی ولسیانی بود. در روزی که گل‌محمدی زوج خطرناک خط حمله خود یعنی لوکادیا و دیاباته را در اختیار نداشت، مدافع کهنه‌کار سرخ‌ها توانست در اولین دربی خود درخشش زاید الوصفی داشته باشد و با بریس خود مانع شکست تیمش شد. در استقلال هم ارسلان مطهری اگرچه چند موقعیت خوب را از دست داد اما توانست گل دوم تیمش را با یک چرخش و ضربه زیبا به ثمر برساند و با ۴ گل به رکورد فرهاد مجیدی در ادوار دربی‌ها برسد.

⏱لحظات حساس:

دقیقه ۶: ارسال زمینی حردانی از سمت راست پس از اثرگذاری مطهری به محبی رسید اما شوت او پس از برخورد به مدافع پرسپولیس به کرنر رفت.

دقیقه ۷: استقلال صاحب یک ضربه کرنر شد اما ارسال سلمانی را بیرانوند با خروجی مطمئن در اختیار گرفت و البته درگیری مختصری روی هوا با مرادمند داشت.

دقیقه ۱۹: ضد حمله پرسپولیس با عالیشاه آغاز شد و کاپیتان سرخ‌ها پس از نفوذ از سمت راست توپ را به محوطه شش قدم ارسال کرد اما ضربه ترابی با اختلافی میلی‌متری از کنار دروازه حسینی به اوت رفت.

دقیقه ۲۲: سیلوا از خط دفاعی با پاسی قطری توپ را به سمت چپ برد و سلمانی پس از تصاحب توپ، ارسال خود را به داخل محوطه شش قدم انجام داد اما مطهری توپ را مثل یک‌ مدافع دور کرد.

دقیقه ۲۸: صالح حردانی کمی جلوتر از میانه‌های زمین و از سمت راست اقدام به ارسال بلند توپ به داخل محوطه جریمه کرد اما ضربه سر مطهری با اختلاف از کنار دروازه بیرون رفت.

دقیقه ۳۶: استقلال صاحب یک ضربه ایستگاهی شد و مهری از سمت راست توپ را ارسال کرد اما بیرانوند با خروجی عالی توپ را روی سر سیلوا بیرون از محوطه شش قدم تصاحب کرد.

دقیقه ۳۸: روزبه چشمی با یک پاس عمقی توپ را در سمت راست به یامگا رساند و وینگر فرانسوی استقلال هم ارسلان را در موقعیت تک به تک قرار داد اما بیرانوند با خروج به موقع دروازه تیمش را نجات داد.

دقیقه ۳۹: ارسال بلند پرسپولیسی‌ها از سمت چپ خط دفاعی به عالیشاه در سمت راست رسید اما ارسال تند و تیز کاپیتان پرسپولیس به محوطه شش قدم را سیلوا دور کرد.

دقیقه ۴۱: کمال کامیابی‌نیا داخل محوطه جریمه اقدام به شوت‌زنی کرد اما کاپیتان آبی‌ها با شیرجه‌ای بلند توپ را مهار کرد.

دقیقه ۴۵: ترابی در محوطه جریمه استقلال و در سمت راست صاحب توپ شد اما پاس عرضی خطرناک او را سیلوا برید و مانع فروپاشی دروازه استقلال برای دومین بار شد.

دقیقه ۵۵: ارسال پرسپولیسی‌ها از سمت چپ را حسینی به سختی و در دو مرحله به کمک مدافع استقلال دور کرد.

دقیقه ۵۸: مهدی ترابی در سمت راست صاحب توپ شد و ارسال خود را به محوطه شش قدم فرستاد اما حسینی با خروجی به موقع مانع گلزنی سرخ‌ها شد.

دقیقه ۷۲: پرسپولیس صاحب یک ضربه ایستگاهی در میانه میدان شد اما ارسال خطرناک مهدی ترابی را سیلوا به زحمت دور کرد.

دقیقه ۷۳: کرنر ارسالی پرسپولیس به صورت ناقص توسط مدافعان استقلال دور شد اما شلیک بازیکنان این تیم از پشت محوطه جریمه را نیک نفس به خوبی دور کرد.

دقیقه ۷۵: ضد حمله آبی‌ها از زمین خودی شروع شد و پاس قایدی به پیمان بابایی رسید و او تا پشت محوطه جریمه پرسپولیس با سرعت خود جلو رفت اما لحظه ارسال پاس به قایدی، پور علی گنجی توپ را برید و مانع دریافت گل سوم تیمش شد.

🔴حاشیه:

* علیرضا بیرانوند که در بازی تیم ملی مقابل انگلیس دچار مصدومیت شد و در بازی مقابل آمریکا با ماسک مخصوص به میدان رفت، در این بازی هم از ماسک خود استفاده کرده است.

* هر ۷ گلزن اخیر دربی، گلزنانی جدید در تاریخ این بازی بوده‌اند تا شمار گلزنان تاریخ دربی به عدد ۱۱۲ برسد.

* با خروج عالیشاه از زمین، بازوبند کاپیتانی سرخ‌‌ها به وحید امیری، هافبک ملی‌پوش این تیم رسید.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=10532

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: