رضا ابراهیمی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گیلان؛

فعالیت ۸۲ شرکت دانش بنیان در گیلان

ایران 1444؛ معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گیلان از فعالیت ۸۲ شرکت دانش‌بنیان در گیلان خبر داد و گفت: محصولات شرکت‌های دانش بنیان فناور محور بوده و در این حوزه وضعیت گیلان به نسبت سایر استان‌ها مناسب است.

رضا ابراهیمی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه توجه به بخش پژوهش منجر به پیشرفت جامعه در عرصه‌های مختلف می‌شود، اظهار کرد: مسوولان باید نگاه ویژه‌ای به بخش پژوهش داشته باشند که در این صورت می‌توان به موفقیت‌های بزرگ رسید. وی با اشاره به اختصاص ۴.۱ درصد از بودجه سال جاری به حوزه پژوهش گفت: بر اساس آمار میزان بودجه تخصیص یافته به حوزه پژوهش در کشورهای منطقه دو درصد و در  کشورهای پیشرو مثل کره جنوبی چهار درصد بوده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گیلان با تاکید بر لزوم توجه به حوزه پژوهش و افزایش بودجه در این راستا در جهت توسعه استان گیلان افزود: دانشگاه گیلان بنا بر وظیفه ذاتی خود وضعیت گیلان در حوزه پژوهش را بررسی کرده و  برنامه راهبردی عملیاتی برای پژوهش تدوین کرده است که طبق آن وضعیت گیلان نسبت به سایر استان‌ها مطلوب می‌باشد.

ابراهیمی هزینه طرح‌های پژوهشی را گران دانست و بیان کرد: علیرغم ظرفیت بسیار زیاد گیلان در حوزه کشاورزی ولی هزینه پژوهش به منظور ارتقای این بخش و محصولاتی مانند برنج و چای و زیتون بالاست و مسیر ساخت تجهیزات برای رفع نیازهای استان کند است، لذا پیوند بین موسسات پژوهشی با مراکز دانشگاهی باید افزایش پیدا کند. وی از فعالیت  ۸۲ شرکت دانش بنیان در گیلان خبر داد و گفت:  محصولات این شرکت‌ها فناور محور است و در این حوزه وضعیت بدی نسبت به سایر استان‌ها نداریم اما با توجه به کشاورزی محور بودن گیلان، تعداد شرکت‌های فعال در این حوزه کم است.

پایان پیام/ فارس

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=10448

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: