قاضی گیلانی تهیه بسته معیشتی و کتاب را حکم جایگزین قرار داد

سومانیوز؛ رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب شهرستان رشت از ابتکار قاضی گیلانی در صدور آرای جایگزین حبس و تهیه بسته های معیشتی و کتاب خبر داد.

به گزارش گروه رسانه ایران – گرا؛ به نقل از روابط عمومی دادگستری گیلان، حجت الاسلام و المسلمین یاری از ابتکار قاضی گیلانی در صدور آرای جایگزین حبس و تهیه بسته های معیشتی و کتاب خبر داد.

وی افزود: این قاضی گیلانی با ابتکار عمل، رای تهیه بسته های معیشتی برای تعدادی از دانش آموزان کم برخوردار را صادر کرد

وی عنوان کرد: در ادامه روند صدور مجازات‌ های جایگزین حبس در استان، قاضی شعبه ۱۰۷ کیفری دو شهرستان رشت، با احراز شرایط قانونی، متهم پرونده را به تهیه تعدادی بسته معیشتی و کتاب آموزش راهنمایی و رانندگی برای استفاده دانش آموزان کم برخوردار با هماهنگی واحد سرپرستی دادسرای مرکز استان و جایگزین از حبس محکوم کرد.

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب رشت اظهار کرد: همزمان با برخوردهای قاطع قضایی، رویکرد کاهش جمعیت کیفری با استفاده از مجازات جایگزین حبس در جرایم سبک با هدف ارائه خدمات عام المنفعه مورد تاکید دادگستری استان گیلان قرار دارد.

در خبر دیگری جت الاسلام و المسلمین میرمحمدی معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان گیلان در امور شوراهای حل اختلاف از رهایی یک نفر محکوم به قصاص نفس خبر داد.

حجت الاسلام و المسلمین میر محمدی معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان گیلان افزود: این محکوم به قصاص که ۳۶ سال دارد از سال ۹۴  به مدت ۹ سال به دلیل ارتکاب قتل درحبس به سر می برد و با اعلام رضایت اولیای دم و به کوشش تیم مصالحه قصاص شورای حل اختلاف استان و برگزاری جلسات متعدد از قصاص نجات یافت.

وی با اشاره به تاکیدات رئیس کل دادگستری استان مبنی بر ورود به پرونده های قصاص جهت ایجاد سازش اظهار داشت: در چنین مواردی اولیای دم با اقدام خداپسندانه و کریمانه خود علاوه بر عفو قاتل، زمینه ترویج فرهنگ گذشت و ایثار در جامعه را فراهم می کنند./

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11377

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: