مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی؛

قرارگاه احیای کارخانه چوکا تشکیل می شود / واگذاری همه اختیارات به یک فرد

ایران 1444؛ استاندار گیلان با تاکید بر اینکه نیاز است تا یک سازمان مشخصی متولی چوکا باشد، گفت: رفع مشکلات، احیا و ارتقای کارخانه چوکا و صنایع مرتبط با تامین اجتماعی کشور در گیلان نیازمند برنامه عملیاتی است.

اسدالله عباسی ظهر امروز (پنجشنبه) در دیدار مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور افزود: مواردی که مربوط به اختیارات ما در استان است را حمایت و پشتیبانی خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه علاوه بر چوکا، احیاء مجموعه فرش گیلان نیز مورد توجه قرار گیرد، اظهار کرد: در یک دوره زمانی فرش گیلان، حرف اول را می زد اما به هر دلیلی از بین رفت در حالی که  این مجموعه دارای ظرفیت بزرگی است.
وی با اشاره به اقدامات ارزشمند دولت سیزدهم در احیاء واحدهای راکد و تعطیل خاطر نشان کرد: احیاء واحدهای راکد از تاکیدات رییس جمهوری محترم  بوده ، موجب خوشحالی آیت الله رئیسی مبنی بر رضایت مردم می شود.
نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به موضوع مطرح شده در این جلسه مبنی بر تشکیل قرارگاه احیاء چوکا و صنایع مرتبط اضافه کرد: تشکیل قرارگاه‌های جهادی در موضوعات مختلف برای رفع مشکلات موثر است.
وی با اشاره به تعهد اشتغال ۳۳ هزار نفر در سال جاری در گیلان خاطر نشان کرد: سال گذشته در تعهد اشتغال موفق عمل کردیم  که امسال نیز با اقدامات موثر به این تعهد نیز عمل خواهیم کرد.
استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر ضرورت توجه به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تحت پوشش تامین اجتماعی در استان خاطر نشان کرد: ارتقاء درمانگاه های تحت پوشش تامین اجتماعی دارای قابلیت شبانه روزی توجه شود.

قرارگاه احیای کارخانه چوکا تشکیل می شود

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور نیز در این دیدار با تقدیر از اهتمام استاندار گیلان، با اشاره به در نظرگرفتن برنامه عملیاتی و زمانبندی شده برای کارخانه صنایع کاغذ و چوب ایران “چوکا” گفت: قرارگاه احیاء این کارخانه و صنایع مرتبط نیز تا ۱۵ روز آینده تشکیل خو اهد شد. وی اظهار کرد: با تشکیل قرارگاه احیاء کارخانه چوکا، افرادی را معرفی خواهم کرد و همه اختیارات  به یک فرد واگذار خواهد شد.

میرهاشم موسوی اضافه کرد: مرتفع نشدن مشکلات کارخانه چوکا  به ۱۵ تا ۲۰ سال گذشته برمی گردد و احیاء شرکت چوکا ضمن سادگی به یقین سختی هایی خواهد داشت و مشکل فقط مساله پول نیست. وی درباره پیچیدگی‌های احیاء کارخانه چوکا اظهار کرد: سختی و پیچیدگی احیاء  کارخانه چوکا به این معنی است که باید اراده‌ای برای این کار وجود داشته باشد و به طور طبیعی  باید با اراده قوی و توانایی برای این مهم تلاش کنیم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور اضافه کرد: تعهد می کنم با تعریف مدلی برای احیاء کارخانه چوکا، گام به گام در این ارتباط تلاش شود که نه تنها برای توریست و گردشگری منطقه گیلان  بلکه برای کل کشور اهمیت دارد. وی در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده برای احیای شرکت هپکو که مورد توجه رییس جمهور بود، خاطر نشان کرد: ۱۸ ماه تمام برای این مهم تلاش کردیم و یک هزار و ۲۰۰ میلیارد بودجه برای این شرکت اختصاص  یافت.

موسوی با بیان ضرورت عزم برای رفع مشکلات و اینکه اراده ای  برای اوج‌گیری هپکو ایجاد شد، اضافه کرد: شرکت هپکو اوایل امسال روی ریل صعود قرار گرفته و خبرهای خوبی برای صنایع سنگین، کشور و سهام‌دار در پیش خواهد بود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11909

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: