معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان داشت؛

لزوم بهره گیری رسانه‌ها از آموزه‌های فرهنگ رضوی

به گزارش ایران 1444؛ معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد که لازمست رسانه ها به صورت مداوم، از آموزه های متعالی فرهنگ رضوی بهره بگیرند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان؛ دکتر فرشاد مهدی پور جمعه شب در مراسم اختتامیه دهمین جشواره جلوه های فرهنگ رضوی در آینه رسانه های کشور که با حضور مدیرعامل بنیاد امام رضا (ع)، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت ارشاد، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و دیگر مسئولان و اصحاب رسانه در حرم مطهر خواهر امام (ع) رشت برگزار شد؛ در تشریح اینکه چه رسانه ای در تراز فرهنگ رضوی است اظهار داشت: عناصری را می توان برای این موضوع در نظر گرفت که عدالت خواه بودن و در پی ایجاد جامعه ای مبتنی بر آموزه های دینی از جمله این عناصر است.

وی افزود: ظلم ستیز بودن و مقابله با ظلم، معرف و مشوق به رعایت قوانین در سطح جامعه، حامی علم و دانش، پاسخ دادن به سئوالات، فضای تعامل، گفت و گو و مناظره، کاهش مجادلات بی پایان و دشمنی های بی حاصل از دیگر عناصر رسانه در تراز فرهنگ رضوی است.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطر نشان کرد: ما در دنیای رسانه به رسانه هایی نیازمند هستیم که از آموزه های فرهنگ رضوی به سمت سوق دادن به سیره اهل بیت (ع) دست یابیم. وی ادامه داد: چالش اصلی دنیای امروز، تصویر خشونت بار از اسلام است که نمونه آن را اخیرا در قرآن ستیزی در قلب اروپا مشاهده کردیم.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: باید به صورت جدی به این مهم بیندیشیم که اسلام ستیزی را با چه تصویری سازی می توانیم تعریف کنیم.

ترویج اندیشه امامت و تحکیم نظام ولایت با محوریت شخصیت، سیره و معارف امام رضا “ع” و فرهنگ رضوی در سطح جامعه از طریق گسترش فعالیت‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای، شناسایی، معرفی و گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان برتر آثار فاخر فرهنگی، هنری و رسانه‌ای مرتبط با آن حضرت، فرآوری محتوای تولیدی جشنواره‌ برای انتشار در رسانه‌های اجتماعی و فضای مجازی از جمله اهداف دهمین جشنواره ملی جلوه های فرهنگ رضوی در رسانه‌های کشور عنوان شد.

سبک زندگی رضوی، فرهنگ رضوی، سیره سیاسی و اجتماعی حضرت (ع)، جلوه‌های رضوی و اقتصاد مقاومتی پنج محور موضوعی دهمین جشنواره ملی جلوه‌های فرهنگ رضوی در رسانه‌های کشور بود که آثار رسیده بخش‌های اصلی شامل مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری، رادیویی و تلویزیونی و شعر رضوی در هفت رشته تیتر، سرمقاله و یادداشت، خبر، گزارش، مصاحبه، عکس و مقاله داوری شدند.

در آیین اختتامیه دهمین جشنواره ملی فرهنگ رضوی در رسانه های کشور افزون بر ۲۰ نفر از برگزیدگان تجلیل شدند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=12370

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: