استاندار گیلان تکذیب کرد؛

مجریان حق حمایت از هیچ کاندیدایی را ندارند

ایران 1444؛ استاندار گیلان اعلام کرد: به تازگی لیستی در حمایت از یک نامزد انتخاباتی منتشر شده است و اسم بنده هم بدون اطلاع قبلی در این لیست درج شد، در حالی که بر اساس قانون مجریان، حق حمایت از کاندیدای خاص را ندارند.

به گزارش گروه رسانه ای ایران – گرا؛ اسدالله عباسی امروز، ۱۳ تیرماه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مجموعه دولت در گیلان عنوان کرد: در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری نیز با همان رویه و روحیه برای تحقق مشارکت حداکثری مردم تلاش می‌کنیم و تحت تاثیر برخی رسانه‌ها قرار نخواهم گرفت.

وی با تاکید بر بی‌طرفی خود در انتخابات ریاست جمهوری براساس داشتن مسئولیت اجرایی و قانونی گفت: روز گذشته لیست حمایتی برخی از وزرا و معاونین وزرای دولت نهم و دهم در برخی خبرگزاری‌ها منتشر شد.

در این راستا اسم بنده هم بدون اطلاع قبلی در این لیست درج شد در حالی که بر اساس قانون مجریان حق حمایت از یک کاندیدای خاص را ندارند، لذا به محض مطلع شدن از این اتفاق، اسم بنده از آن لیست منتشره در یکی از خبرگزاری ها حذف شد.

استاندار گیلان با بیان اینکه دولت شهید جمهور در همه عرصه‌ها به ویژه در برگزاری سلامت انتخابات اخلاق‌مدار بوده و در راستای قانون عمل می‌کند، گفت: یکی از کاندیداها مطالبی خلاف واقع درخصوص دخالت دولت شهید جمهور، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در انتخابات مطرح کردندکه جای تأسف دارد زیرا بیان چنین مطالبی بدون شک جامعه را دچار آسیب خواهد کرد.

عباسی با تأکید بر اخلاق‌مداری تمامی کارگزاران دولت سیزدهم در برگزاری انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری گفت: دولت شهید رئیسی دولت اخلاق و انصاف و قانون است و بحث دخالت در انتخابات به طور یقین انجام نخواهد گرفت زیرا صیانت از رأی مردم یک تکلیف شرعی و اخلاقی است.

وی یکی از اصول مهم در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را اصل بی طرفی مجریان انتخابات دانست و تصریح کرد: تمامی آرای مردم حق الناس است و وظیفه ما برقراری امنیت و سلامت انتخابات و همچنین صیانت از آرای مردم است.

استاندار گیلان با بیان اینکه تمامی استانداران، فرمانداران و بخشداران اصل بی‌طرفی خود را در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام کردند، افزود: در انتخابات دور اول ریاست‌ جمهوری همه عوامل اجرایی با سلامت کامل به صیانت از آرای مردم پرداخته و بدون هیچگونه مشکل قانونی انتخابات را برگزار کردند./

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11549

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: