وزیر آموزش و پرورش در گیلان؛

مجلس به مسئله تربیت معلم توجه کند

ایران 1444؛ وزیر آموزش‌وپرورش از بازنگری کتب‌های درسی در آموزش و پرورش خبر داد و گفت: بازنگری کتاب‌های درسی در کشور و به طور منطقی در حال انجام بوده و تا سال ۱۴۰۳ این مهم به درستی اجرایی خواهد شد.

یوسف نوری در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان گیلان در سالن اجتماعات مصلی رشت با بیان اینکه آموزش و پرورش بستر ایجاد فرهنگ و پیاده‌سازی سیاست‌های نظام است، اظهار کرد: به این‌ اصل مهم در جمهوری اسلامی در چندسال گذشته به طور جدی توجه جدی نشده ولی دولت سیزدهم در یک‌سال گذشته کارهای زیربنایی خوبی در این خصوص انجام شده است. وی با اشاره به نقش موثر معلمین در تعلیم و تربیت دانش‌آموزان گفت: معلمان نقش بسیار مهمی در تعلیم و تربیت دانش آموزان در جامعه دارند به این منظور دولت اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان را با همکاری دولت در دستور کار قرار داده است.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر لزوم توجه به مسئله تربیت معلم در دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: در سال ۹۴ ورودی معلمین به آموزش و پرورش سه هزار نفر و خروجی ۳۰ هزار نفر بوده و همین امر سبب شد تا از جاهای دیگر، معلم جذب آموزش و پرورش شوند ولی اگر به مسئله تربیت معلم به خوبی توجه می‌شد شاهد این اتفاق نبودیم.

نوری با اشاره به برگزاری جلسات متعدد با رئیس جمهور در حوزه تربیت معلم بیان کرد: مسئله تربیت معلم در دولت سیزدهم تقویت شده و در جلسه با رئیس جمهور ۲۳ مصوبه داشتیم که یکی از مصوبات جذب اساتید برجسته بوده است. وی با تاکید بر لزوم توجه استفاده حداکثری از فضاهای آموزشی افزود: در کشور ۴۰۰ هزار متر مربع فضای آموزشی وجود دارد کوه باید از آن به بهترین نحو استفاده شود.

وزیر آموزش و پرورش از بازنگری کتب‌های درسی در آموزش و پرورش خبر داد و گفت: بازنگری کتاب‌های درسی در کشور و به طور منطقی در حال انجام بوده و تا سال ۱۴۰۳ این مهم به درستی اجرایی خواهد شد.

به گفته نوری، گزینش در معلمین و دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان بسیار با دقت شده به طوری که برای فارق‌التحصیلی در دانشگاه فرهنگیان باید در دانشگاه یک معدلی را کسب و برخی از مهارت‌ها را داشته باشند ولی با این حال سالانه ۲۵ هزار نفر جذب آموزش و پرورش شدند. وی با درخواست مجلس شورای اسلامی در خصوص توجه به تربیت معلم در بودجه سال ۱۴۰۲ گفت: در بودجه سال ۱۴۰۲ و برنامه هفتم توسعه باید به مسئله تربیت معلمین توسط دانش آموزان باید جدی گرفته شود.

وزیر آموزش و پرورش در حاشیه سفر یک روزه به استان گیلان با همراهی مسئولان ارشد این استان از پروژه نیمه تمام سالن اجتماعات یک هزار نفره فرهنگیان رشت بازدید به عمل آورد. احداث این پروژه در زمینی به مساحت هشت هزار مترمربع، با ۱۲ هزار مترمربع زیربنا، از سال ۱۳۸۰ آغاز شده و اکنون دارای ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی است.

وزیر آموزش و پرورش همچنین با همراهی استاندار و رئیس مجمع نمایندگان گیلان و دیگر مسئولان، با حضور در هنرستان ماندگار شهید چمران رشت، ضمن ادای احترام به یادمان شهدا و گفت و گو با دانش آموزان و اولیای مدرسه، از نمایشگاه دستاوردهای فنی و حرفه‌ای و کارگاه‌های تخصصی این هنرستان بازدید کرد./ فارس

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=10722

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: