مجید دوهندو رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان گیلان؛

عتبات عالیات دریچه ای برای پاسداری از سنت معنوی صدقه است

ایران 1444؛ مجید دوهندو رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت:ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات دریچه ای است برای پاسداری از سنت معنوی صدقه جاریه که متاسفانه آنقدر که باید درباره آن گفته نمی شود.

مجید دوهندو رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان گیلان در گفتگو با سرپرستی روزنامه ایران در گیلان (ایران ۱۴۴۴) در رشت با اشاره به اهمیت حفاظت و توسعه شعائر اسلامی بیان کرد: اینها از وظایفی هستند که در ادامه راه شهدا باید انجام دهیم و این امر صرفا در دین و مذهب ما نیست اما به خاطر میزان دلباختگی و عمق اعتقاد مردم این نیاز بیشتر حس می شود.

دوهندو یادآور شد: در سال ۸۲، پس از فروپاشی رژیم بعث عراق و فراهم آمدن امکان زیارت از عتبات عالیات در کشور عراق، مرحوم سردار سلیمانی به زیارت حرم امیرالمؤمنین(ع) رفتند، ایشان در خاطراتشان می گویند با دیدن وضعیتی که حرم حضرت داشت از خدا خواستم که توفیقی به من بدهد که باعث توسعه این حرم ها باشم. ایشان در این سفر با مشارکت همراهانشان هزینه پاکسازی حرم را پرداخت کردند و این اقدام باعث شد تا بعدها خود ایشان پایه گذار ستاد مرمت و بازسازی عتبات عالیات باشند که امروزه با پایان مرمت ستاد توسعه و بازسازی نامیده می شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان گیلان اضافه کرد: ستاد بازسازی عتبات عالیات نه به عنوان یک نهاد دولتی بلکه به عنوان این سازمان نهاد مردمی است که با مشارکت های عمومی در غالب نذورات از کمترین مبالغ مثل ۷۵۰۰ تومان در سال برای هرفرد تا مبالغ دلخواه بالاتر، مفتخر به انجام پروژه های ماندگاری به عنوان نمادی از نزدیکی مردم ایران با ائمه معصومین(ع) است می باشد.

مجید دوهندو با بیان اینکه نذورات مردمی می تواند از انجام خدمات تا محصول تولیدی خودشان باشد اضافه کرد: نمایندگی های ستاد عتبات عالیات در تمامی شهرستان های استان آمادگی را برای پذیرش این نذورات اعلام کرد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان گیلان همچنین ضمن اشاره به سایت ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات به نشانی https://gilan.atabat.org که مجهز به روش های نوین و مختلف برای سهولت انجام مشارکت و پرداخت نذورات است خبرداد: طرح جدیدی با همکاری بانک رسالت به نام بنای نور که در آن افراد می توانند با پایه ۱ میلیون تومان وام نذورات خود را ماهانه با ۱۶ هزارتومان پرداخت نمایند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11351

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تبلیغات آ

تبلیغات ب

تبلیغات پ

تبلیغات ت

تبلیغات ث