مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان؛

مراسم اعتکاف در ۱۰۵ مسجد شهری و روستایی گیلان برگزار می‌شود

ایران 1444؛ مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه ۱۰۵ مسجد شهری و روستایی استان آماده برگزاری مراسم اعتکاف هستند، گفت: فضای گفتمانی حاکم بر مراسم اعتکاف امسال جهاد تبیین است که با حضور مبلغین انجام می‌شود.

حجت‌الاسلام‌ سعید مهدوی در گفتگوی خبری شبکه باران، عبودیت حضرت حق را شاخصه امیرالمؤمنین علی (ع) دانست و اظهار کرد: امام علی (ع) مترادف با حق و عدالت است و چون به معنای کامل عبد الهی بود، تمامی ویژگی ها و صفات الهی را در خودش متجلی کرد. وی با اشاره به فرارسیدن ایام اعتکاف هم‌زمان با ۱۳ رجب و ولادت امام علی (ع)، افزود: اعتکاف در مسجد در آداب اسلامی است، اما در تمام ادیان توحیدی و ابراهیمی هم وجود دارد و اسلام تکمیل‌کننده آن است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان فلسفه وجودی اعتکاف را خلوت با خود و انس باخدا و محاسبه نفس دانست که به اصلاح جان منجر می‌شود و تصریح کرد: وقتی جان آحاد جامعه اصلاح شود، جامعه هم به اصلاح می‌رسد.

حجت الاسلام مهدوی اعتکاف را امری مستحب دانست که انسان را از ظلمت‌کده ماده و آرزوهای زمینی رها می‌کند و ادامه داد: فضای زندگی انسان را دچار غفلت می‌کند، اما اعتکاف فرصت خوبی است تا دل و ذهن خودمان را از زندگی پرمشغله روزمره آرام کنیم و به ذکر خدا بسپاریم تا به رشد برسیم. وی با بیان اینکه انسان در فضای پر هجمه رسانه‌ای بمباران می‌شود، خاطرنشان کرد: اعتکاف به روح و روان ما آرامش می‌دهد تا بتوانیم تفکر درست داشته باشیم و به آرزوهای الهی بیندیشیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان حلاوت معنوی اعتکاف را دارای اثرگذاری اجتماعی دانست و متذکر شد: ماهیت اعتکاف جداشدن از مادی‌گرایی و توجه به خداست؛ در واقع جوهره اعتکاف جداشدن از خودخواهی و رسیدن به مقام خداخواهی است و انسانی که از خودخواهی بگذرد، جامعه‌ساز می‌شود. وی با اشاره به تداوم ثبت‌نام حضوری برای شرکت در مراسم اعتکاف امسال تا قبل از اذان صبح جمعه، ۱۴ بهمن، اضافه کرد: تاکنون ۱۰۵ مسجد شهری و روستایی در سطح استان آماده برگزاری مراسم اعتکاف هستند و حدود ۸۰۰۰ نفر ثبت‌نام کردند؛ البته پیش‌بینی می‌شود تا ۱۱ هزار نفر در مراسم معنوی اعتکاف امسال شرکت کنند.

حجت الاسلام مهدوی، از مؤمنین خواست جهت اطلاع از مساجد موردنظر به سایت سازمان تبلیغات اسلامی استان و یا مساجد محلات مراجعه کنند و گفت: فضای گفتمانی حاکم بر مراسم اعتکاف امسال جهاد تبیین است که با حضور مبلغین انجام می‌شود./ ۸ دی

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=10794

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: