امام‌جمعه رشت:

مسکن متولی دولتی می‌خواهد نه خصوصی

ایران 1444؛ امام جمعه رشت با تأکید بر اینکه با سپردن مسکن به بخش خصوصی همه اقشار جامعه از مسکن بهره‌مند نمی‌شود، گفت: این شیوه خانه‌سازی تنها بخش‌هایی از مردم را در بر می‌گیرد درصورتی که انتظار می‌رود مسکن ارزان قیمت در اختیار مردم قرار بگیرد.

آیت الله رسول فلاحتی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته رشت در مصلی این شهر با گرامیداشت سالروز رحلت جانکاه امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه)،  ایشان را یکی از نعمت‌های بزرگ پروردگار به جوامع بشری دانست و اظهار کرد: امام خمینی (ره) در میان ملل اسلامی و ایران روحیه عزت طلبی را ایجاد کرد چرا که پهلوی اول و دوم که خود نوکر غربی‌ها بودند درصدد تحقیر ملت ایران بودند که امام مانع شد و روحیه عزت طلبی را در بین ملت ایران و جوامع مسلمان ترویج داد.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) روحیه آرمان‌گرایی، مبارزه با استعمار و سلطه جهانی را ترویج داد و ملت‌ها دریافتند که باید با سلطه مقابله کنند، گفت: ایجاد روحیه تکیه بر خود، خودی و خودی‌ها از ثمرات  مهم تاریخ ایران به رهبری امام خمینی (ره) بوده است چرا که ملت ایران فهمیدند که باید به خود اکتفا کنند.

امام جمعه رشت با اشاره به سالروز انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای عزیز به عنوان رهبر امت اسلام است، بیان  کرد: امام خمینی (ره) در خصوص آیت‌الله خامنه‌ای ایشان را سربازی فداکار، معلمی آموزنده، خطیبی توانا، راهنمایی دلسوز و متعهد، مبارز در خط مستقیم اسلام و عالم به دین و سیاست معرفی کرده‌اند.

به گفته فلاحتی معمار کبیر انقلاب امام خمینی (ره) در صحیفه خود درباره ویژگی‌های برجسته حکیم‌خرمند حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید داشتند که در تمام دنیا در بین روسای جمهور و سلاطین نمی‌شود مانند آقای خامنه‌ای (قدس سره) پیدا کرد که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار باشد، امام خمینی (ره) فرمودند «من ایشان را سال‌ها می‌شناسم، ایشان نعمتی است که خدا به ما داده است.»

خطیب جمعه رشت با اشاره به سالروز تاریخی ۱۵ خرداد گفت: امروز نام سلطنت و  شاهنشاهی در ایران منفور است و نام امام خمینی (ره)، اسلام و توحید محبوب ملت‌های مستضعف جهان است.

وی با اشاره به تورم افشار گسیخته که زمینه افزایش بی‌رویه قیمت‌ها در کالاهای اساسی شده  که هم اثر منفی فرهنگی دارد و هم مردم را به زحمت میندازد، تصریح کرد: اگرچه دولت خدمات فراوانی انجام داده اما در خصوص  مسائل اقتصادی دلسوزانه توصیه و تذکر می‌دهیم که باید تلاش مضاعف صورت بگیرد، اگر چه دشمن در تلاش برای ویرانی اقتصادی است اما همه چیز به دشمن نیست و باید تلاش مضاعف صورت بگیرد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه وضعیت مسکن موجب نگرانی  است، گفت: این شیوه خانه‌سازی تنها بخش‌هایی از مردم را در بر می‌گیرد درصورتی که انتظار می‌رود مسکن ارزان قیمت مانند ۱۵ سال در اختیار مردم قرار بگیرد.

 فلاحتی با تاکید بر اینکه با سپردن مسکن به بخش خصوصی همه اقشار جامعه از مسکن بهره‌مند نمی‌شود، تصریح کرد: دولت باید مسکن را در دست بگیرد؛ اگر مسکن به بخش خصوصی سپرده شود، بخش خصوصی اول نفع خود را در نظر گرفته بعد به فکر خانه مردم می‌شوند لذا دولت خود باید متولی بخش مسکن باشد نه بخش خصوصی، تا توده‌های آسیب‌پذیر نیز این ظرفیت بهره مند شوند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه به مسؤولین و مدیران توصیه می‌کنم خود را صیانت کنند، گفت: چشم‌های بیدار همه جا هستند شما را می‌بینند که چه می‌کنید لذا فکر نکنید کسی شما را نمی‌بیند لذا توصیه می‌کنم خود را صیانت کنید تا خسرالدنیا و الاخره نشوید./فارس

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11675

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: