مسیرها مسدود شده به سرعت بازگشایی می‌شود / اولویت، حفظ سلامتمردم است

اسدالله عباسی، استاندار گیلان صبح امروز (سه‌شنبه) ضمن بازدید از روند ارائه خدمات‌دهی و برف‌روبی در محدوده بخش‌های سنگر و کوچصفهان رشت با حضور در جلسه ستاد بحران گیلان که در این منطقه برگزار شد، اظهار کرد: میزان بارش برف در مناطق جلگه‌ای به خصوص در بخش سنگر رشت زیاد بوده؛ با این حال باید اینک مراحل برف‌روبی با سرعت بیشتری انجام شود تا مشکل تردد و ترافیک مردم مرتفع شود.

وی افزود: برف نعمت خداوند است وبه میزان بارش آن ذخیره آب افزایش می‌یابد و از سوی دیگر موجب نابودی آفت در جنگل‌های هیرکانی می‌شود اما نباید این نعمت برای مردم تبدیل به نقمت شود.

نماینده عالی دولت در گیلان در این جلسه ضمن تقسیم کار به بخشداران، فرمانداران و شهرداران تاکید کرد: باید عوامل ایجاد ترافیک بررسی شود تا مساله برطرف شود و در چنینی مواقعی موجب بروز بحران نشود و از سوی دیگر باید راهی برای گروه‌های امدادی ایجاد کرد تا این گروه‌ها برای خدمت‌رسانی به این مناطق در ترافیک نمانند.

استاندار گیلان ادامه داد: در جریان بارش این برف اکثر خودروها فاقد زنجیر چرخ و تجهیزات مناسب بودند که این امر موجب ترافیک و گرفتار شدن خودروها شده بود.

عباسی عنوان کرد: این در حالی است که در روزهای عادی تا حدی در مسیر امامزاده هاشم به رشت تراکم و ترافیک خودرو وجود دارد که با بارش برف تشدید شد.

وی در ادامه باتاکید بر سرعت بخشیدن برف‌روبی جاده‌ها گفت: همچنین باید مسیر جاده قدیم تعریض شود تا مشکلات ترافیکی این منطقه برطرف گردد ضمن آنکه گروه‌هایی برای برف‌روبی مسیرهای سنگر به سیاهکل، سنگر به کوچصفهان، سنگر به میدان گیل رشت و مسیر سراوان به فومن اعزام شوند.

عباسی اضافه کرد: با توجه به اینکه همچنان احتمال بارش وجود دارد و از سوی دیگر طی دو روز آینده یخبندان خواهیم داشت، باید برف‌روبی در این مسیرها با سرعت بیشتری انجام شود تا عبور و مرور به روال عادی بازگردد و مشکل قطعی برق هم در این مناطق سریع برطرف شود.

استاندار گیلان در ادامه این جلسه دستور داد تا از امکانات و ظرفیت سایر شهرستانهای همجوار استفاده شود و راه‌های اصلی، فرعی و روستایی گشایش یابد و گزارش کار نیز تا عصر امروز ارائه شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با تاکید بر اولویت حفظ سلامت مردم خاطرنشان کرد: درختانی که در این مسیرها احتمال سقوط‌شان وجود دارد، قطع شوند تا مشکل و خطری برای مردم در این خصوص به وجود نیاید.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=10693

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: