«نعیمه نظام‌دوست» سفیر فرهنگی بومگردی‌های کشور شد

به گزارش ایران 1444؛ نعیمه نظام‌دوست به‌ عنوان سفیر فرهنگی اقامتگاه‌های بوم‌گردی‌های کشور انتخاب شد.

در نخستین سمینار ملی آموزشی-تجربی خانه‌های بوم‌گردی ایران که صبح امروز شنبه -یازدهم شهریور ماه- در سالن اجتماعات وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شد، ضمن معرفی تجلیل از ۱۸ بوم‌گردی برتر کشور، نعیمه نظام‌دوست بازیگر سینما و تلویزیون به‌عنوان سفیر فرهنگی بوم‌گردی‌های کشور انتخاب شد.

نسل جدید ذهنیتی از خانه مادربزرگ‌ها ندارند

نعیمه نظام‌دوست پس از معرفی به‌ عنوان سفیر فرهنگی اقامتگاه‌های بوم‌گردی کشور به دغدغه‌اش برای معرفی ظرفیت‌های فرهنگی بوم‌گردی‌ها به نسل جدید و مردم اشاره و ابراز امیدواری کرد که با کمک هنرمندان اتفاق بزرگی در این راستا رقم بخورد.

این بازیگر سینما و تلویزیون با اشاره به اینکه نسل جدید ذهنیتی از خانه مادربزرگ‌ها ندارند بر اهمیت شناخت و معرفی فرهنگ کشور به این نسل تاکید کرد.

تجلیل از درگذشتگان، برترین ها و حامیان بوم‌گردی‌های کشور

در این مراسم در بخش نخست با گرامیداشت یاد چهار نفر از درگذشتگان حوزه بوم‌گردی از زنده یاد رشید محمودیان رئیس سابق جامعه بوم‌گردی استان سمنان، زنده‌یاد سید اکبر هاشمی باباحیدری رئیس سابق جامعه بوم‌گردی استان چهارمحال و بختیاری، زنده یاد سید هاشم طباطبایی هیات موسس کشوری بوم‌گردی، زنده یاد اکبر خانجان‌خانی هیات موسس استان یزد تجلیل به عمل آمد و لوح یادگاری از سوی جامعه حرفه‌ای بوم‌گردی ایران به خانواده‌های آنان تقدیم شد.
در بخش دوم مراسم به معرفی بوم‌گردی‌های برتر سراسر کشور و تجلیل از صاحبان آنها اختصاص داشت، ایوب جهانی از آذربایجان غربی بوم‌گردی «آتر»، لیلا طاهرپور از ایلام بوم‌گردی «کرد»، مژگان باقری از اصفهان بوم‌گردی «اشین»، میعاد اهلی از بوشهر بوم‌گردی «آهید»، شهرام نکویی از چهارمحال بختیاری بوم‌گردی «ارگ‌ کیا» لوح تقدیر دریافت کردند.
همچنین با اهدای لوح قدردانی از سلمان عرفانی از گیلان بوم‌گردی «بهشت»، فلور یامروتی از کرمانشاه بوم‌گردی «ملیکان»، سهیلا محمدپور از کردستان بوم‌گردی «کابوک»، عبدالرحمن رحیم‌زاده از مشهد بوم‌گردی «شمیرون»، کاظم فروتن از بیرجند بوم‌گردی «کاظم‌زاده»، علی اصغر نوری از مازندران بوم‌گردی «نپارباغ» تجلیل شد.
فهیمه عباسی از کرمان بوم‌گردی «بن میمند»، مرضیه جعفری از فارس بوم‌گردی «موزه مردم‌شناسی لپ‌پویی»، امین بهرامیان از همدان بوم‌گردی «حاجی اسماعیل»، رامتین شهرت از یزد بوم‌گردی «نارتی‌تی»، محمدحسین حاج علی از مرکزی بوم‌گردی «کهک»، معصومه ملکان از گلستان بوم‌گردی «ننه بی‌بی»، ناصر احمدی از کرمانشاه بوم‌گردی «سابات» از دیگر مدیران بومگردی‌های کشور هستند که در این بخش مورد قدردانی قرار گرفتند.

ضرورت توجه ویژه به میمند

فهیمه عباسی صاحب بوم‌گردی «بن میمند» در حرکتی نمادین با قاب عکسی شکسته از میمند روی صحنه آمد و گفت: این قاب، قابی شکسته است؛ چراکه میمند من در حال تخریب است. در حال خالی شدن از سکنه. از وزیر خواهش دارم فکری به حال میمند کنند؛ وگرنه میمندی که در سال ۱۳۹۴ ثبت جهانی شد دیگر وجود نخواهد داشت، اگر فکری به حال آن نشود.

در بخش دیگر مراسم از نفیسه عروجی تولیدکننده صنایع‌دستی و عضو اتاق بازرگانی اصفهان، سعید مجردی دبیر اجرایی سمینار و مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری تمدن شهر کادوس، یاور عبیری رئیس جامعه حرفه‌ای بوم‌گردی ایران، مدیرعامل شرکت آرین گشت حامی نخستین سمینار ملی آموزشی-تجربی خانه‌های بوم‌گردی ایران تجلیل شد.

همچنین مریم جلالی معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی از سوی جامعه حرفه‌ای بوم‌گردی ایران مورد تجلیل قرار گرفت.

نخستین سمینار ملی آموزشی و تجربه‌های خانه‌های بوم‌گردی به مدت ۲روز (١١ و ١٢ شهریور) با حضور مدیران و کارکنان خانه‌های بومگردی برگزار می‌شود، در این دو روز علاوه بر برگزاری چهار کارگاه آموزشی از بومگردی‌های خلاق و برتر هر ایالت تجلیل می‌شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=12685

مهدی میزانی

مهدی میزانی

مهدی میزانی از خبرنگاران با سابقه شمال کشور که سوابق متعددی در عرصه مطبوعات و رسانه دارد وی از فعالین سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و ورزشی استان گیلان می باشد . وی لیسانس حسابداری و کارشناسی ارشد مدیریت بر نامه ریزی شهری را در سوابق تحصیلی خود دارد .

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: