آیت‌الله رضا رمضانی؛

وظیفه دانشگاه تربیت نیروی انسانی متعهد و کارآمد است

به گزارش ایران 1444؛ عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه جهل و نادانی، ضربه خود را به جامعه علمی و دینی خواهد زد، گفت: اگر نیروی انسانی متعهد و کارآمد نداشته باشیم، رشد زیادی نخواهیم کرد و وظیفه دانشگاه تربیت چنین نیروهای توانمند است.

آیت‌الله رضا رمضانی امروز در دیدار با رئیس، معاونین و کارکنان دانشگاه گیلان که در سالن جلسات این مرکز آموزشی برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه گیلان جز ۱۰ دانشگاه برتر کشور است و باید ارتقا پیدا کند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه یکی از مباحث مطرح شده در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، توجه به پیشرفت علم بوده است، گفت: جامعه‌ای که می‌خواهد پیشرفت کند، بدون علم مقدور نیست.

وی با تاکید بر اینکه مدیریت‌هایی موفق خواهد بود که علمی باشد، گفت: از مدیریت سنتی باید بهره بگیریم ولی از مدیریت علمی نباید غفلت کرد، در مدیریت باید و نبایدها، از نیروهای ارزشی و کارآمد می‌بایست استفاده شود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با اشاره به اینکه نگاه اخلاقی داشتن در حوزه‌های مدیریتی و مدیریت به صورت ولایی امری ضروری است، بیان کرد: در حوزه مدیریتی، نیروهای بالادستی باید نیروهای پایین دستی را دوست بدارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دانشگاه باید به حوزه‌های علم و دانش توجه کند، افزود: متاسفانه از ظرفیت‌های استان گیلان در زمینه‌های مختلف از جمله نیروی انسانی استفاده نشده است، استان گیلان به تعبیر مقام معظم رهبری، از استان‌های ممتاز کشور است اما زیرساخت استان از جهات مختلف رشد مناسب را پیدا نکرده که از این موضوع گله‌مند هستیم.

رمضانی با بیان اینکه دانشگاه‌ها باید به سمتی بروند که نیروهای توانا را در همه سطوح تربیت کنند، گفت: نباید اجازه بدهیم در دانشگاه، جایگاه علمی تنزل پیدا کند زیرا رشد جایگاه علمی دانشگاه، در انتخاب مدیران اثرگذار است، توجه به رتبه‌های علمی در انتخاب مدیران، وجهه علمی دانشگاه را بالا می‌برد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با اشاره به اینکه ما باید الزامات رشد علمی در مجموعه‌ها را بپذیریم و مدیریت‌های ما باید بدون حاشیه باشد، تصریح کرد: اگر از مدیریت متنی خارج شویم و به حواشی برویم سطح دانشگاه پایین می‌آید و اگر می‌خواهیم دانشگاه رشد پیدا کند باید به مدیریت‌های متنی پرداخت.

وی با بیان اینکه جهل و نادانی، ضربه خود را به جامعه علمی و دینی خواهد زد، افزود: اگر نیروی انسانی متعهد و کارآمد نداشته باشیم، رشد زیادی نخواهیم کرد و وظیفه دانشگاه تربیت چنین نیروهای توانمند است.

به گفته نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری، ایران و مسلمانان، زمانی مرکز ثقل علوم بودند و اگر می‌توانستیم فلسفه احکام عفاف و حجاب را بیشتر بشناسانیم و تبیین کنیم، قطعا اتفاقات سال گذشته نمی‌افتاد و در مسائل فرهنگی موفق‌تر بودیم.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11540

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تبلیغات آ

تبلیغات ب

تبلیغات پ

تبلیغات ت

تبلیغات ث